Hiv Şüphesi ve HIV Combi P24 IGg testi: sonuç negatif çıktı 0,383 COI.

Hocam geçtiğimiz 7-8 ay önce ve 2 ay önce bir ilişkim oldu.Kondom kullandım ama ağızdan ilişki kondomsuz idi. Geçen 1 ay önce 4-5 gün süren ishal benzeri bir şey oldum.Sonrasında biraz ağız kuruluğu vs oldu .Geçen hafta HIV Combi P24 IGg test yaptırdım sonuç negatif çıktı 0,383 COI.Hala şüphe etmeli miyim? bu test yeterli midir? Tekrar test olmam gerekir mi

Tahlil.com Cevabı :

Zaten ilişki sırasında kondom kullanmanız yerinde bir önlem. ağızdan ilişki sırasında HIV bulaşma riski çok daha azdır ancak bunun için de uygun zamanda güvenilir bir test olan HIV Combi P24 IGg testi yaptırmışsınız Bu da net bir şekilde negatif çıkmış. HIV şüphesini kafanızdan atabilirsiniz.Belirttiğiniz test yeterli olup başka bir test yaptırmanıza şu an itibariyle gerek bulunmamaktadır.

Sağlıklı günler dilerim.