Yalancı Pozitif Yalancı Negatif HIV sonucu

İyi günler. Korunmalı şüpheli temastan 28. Gün sonra anti hiv testi verdim negatif geldi ama hepatit b aşısı vurulmam gerektiği söylendi ve vuruldum. 42. Gün sonra anti hiv testim negatif geldi. Daha sonra şiddetli boğaz ağrısı yaşadım ve antibiyotik ve soğuk algınlığı ilaçları kullanıyordum 48. Gün yine anti hiv testi verdim ve pozitif geldi bir daha kan alıp doğrulamaya gönderildi doğrulama sonucum gelmeden 53. Gün yine anti hiv testi verdim ve negatif geldi. Doğrulama sonucum henüz gelmedi. İlişki sırasında kondom da yırtık vb. oldu mu bilmiyorum. Sormak istediğim Sizce bu pozitif yalancı pozitif midir yoksa son negatif testim yalancı negatif midir? Eğer bu pozitif gerçek pozitifse son testim negatif çıkar mıydı?Tahlillerin hepsini farklı hastanelerde verdim ve sırasıyla dosya olarak ekledim.

Tahlil.com Cevabı :

Gönderdiğiniz 4 HIV test sonucunu da inceledim. 13 Aralık tarihli olan negatif çıkmış.28 Aralık yine negatif çıkmış. Daha sonra 3. test sonucu şüpheli çıkmış ve tekrar kan vermeniz uygun görülmüş. Son olarak 7 Ocak tarihli olan HIV testiniz de negatif çıkmış. Tecrübelerimize göre 3. test sonucunuz ya ara bir değer de yada pozitif çıkmış. Bu nedenle doğrulama testine gerek görülmüş. Çok büyük olasılılıkla bu test yalancı pozitif çıkacak ve doğrulama testi negatif çıkacaktır. Tabii ki şu aşamada doğrulama test sonucunu beklememiz gerekiyor. Son yapılan test sonucunuzun da negaitf çıkması doğrulama test sonucunun negatif olacağı konusundaki görüşümüzü destekliyor.
Sonuç olarak şu aşamada panik olacak bir durumunuz yok. Doğrulama testi gelinceye kadar lütfen bir daha test yaptırmayın.
Sizde HIV enfeksiyonu olduğunu düşünmüyorum ve 3. test sonucunuzun da yalancı pozitif olduğunu ve doğrulama test sonucunuzun da büyük olasılıkla negatif çıkacağı görüşündeyim.

Sağlıklı günler dilerim