Hi̇v Testi̇ Ve Beli̇rti̇leri̇

Merhaba hocam kolay gelsin temmuz ayında bir şüpheli ilişkim oldu .14 gün sonra bir özel hastenede anti hiv kemiluseans diye bir test oldum negatif geldi .sonra başka bir hastenede 28 gün anti hiv 1/2 diye test oldum negatif geldi sonra ilk test olduğum hastnede 64 gün tekrar test oldum tetkik sonucunda combo test yaziyordu negatif geldi .şuan 6 ay bitmek üzere ama son on gündür ağzımın içi hepsi yara olmuş dilim komple pamukçuk olmuş tekrar test vermeye gerek varmı yoksa başka bir doktora goruneyim 64 günde negatif gelen testin sonucuna ne kadar guvenebillirim

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, gömderdiğiniz 3 tahlil sonucunu da inceledim. Testleri uygun zamanda yaptırmışsınız hepsi de net bir şekilde negatif çıkmış HIV yönünden. Şu aşamada başka bir test yaptırmanıza gerek bulunmuyor. HIV şüphesini kafanızdan atabilirsiniz.
Dilinizde ortaya çıkan rahatsızlık ise HIV ile alakalı olamaz zira bunun için HIV testlerinizin pozitif olması gerekiz sizde ise hepsi negatif çıkmış. Dilinizdeki rahatsızlık dişle ilgili bir sorun veya boğaz enfeksiyonu ile ilgili olabilir. Dilinizde iyileşme olmaz ise öncelikle bir kulak burun boğaz uzmanına başvurunuz sizi muayene edip gerekli değerlendirmeyi yapacaktır. Ancak bunun HIV ile ilgisi olmadığını tekrar belirtmek isterim.
Sağlıklı günler dilerim.