HSV Tahlil sonucu

Merhaba tesadüfen bu testi yaptırdım ve sonuç bu? Şimdiye kadar hiç belirti vermedi ve bu sonucun ne olduğunu anlamadım .yorumlarsanız sevinirim endişelenmeli miyim? Teşekkürler.Tahlil sonucumu ekledim

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Öncelikle sizi bu tahlilde test edilen HSV 2 enfeksiyonu hakkında bilgilendirmek isterim. Herpes Simpleks Tip 2, genellikle genital bölgede kabarcıklara veya yaralara neden olan bir enfeksiyondur. Vezikül dediğimiz içi sıvı dolu kesecikler şeklinde görülür. Bu kabarcıklar kimi zaman kaşıntılı veya ağrılı olabilir.  Bu kişilerde idrar yaparken de sancı olabilir.Aktif cinsellik yaşayan her 8 erkekten birinde bu test pozitif çıkabilr.

Sizde bu test 35,698  çıkmış. Test raporunuza göre 22 ve üstü değerler pozitif çıktığına göre testiniz pozitif. Bu durumda öncelikle sizde genital bölgede kabarcıklar ve veziküller olup olmadığını sorgulamak gerekir. Aktif olan bir belirtiniz olmadığını ifade ediyorsunuz.Bu durumda sizde henüz aktif bir belirti olmadığına göre yakın zamanda veye önceden geçirilmiş bir HSV Tip 2 enfeksiyonu söz konusu. Bu enfeksiyonu önceden geçirdiğiniz ve HSV tip 2 virüsü ile önceden karşılaştığınız için kanınızda bu değer yüksek çıkmış

Panik olacak veya endişelenecek bir durum şu an için söz konusu değil. Ancak yukarıda belirttiğimiz şikayetleriniz yoksa şu an yapabileceğiniz bir  şey yok, bir tedaviye de gerek bulunmuyor.Ancak bazı durumlarda bu enfeksiyon reaktive olabilir. Bu durumda da kuşkusuz belirtiler de olacaktır. Bu tür belirtileriniz olursa bir cildiye doktoruna veya enfeksiyon hastalıkları doktoruna başvurabilirsiniz.

Daha önce de belirttiğim gibi şu an için endişe duymanızı gerektirecek bir durum bulunmuyor. Sağlıklı günler dilerim, sağlıkca kalınız.