HSV Tip2 IGG pozitifliği yorumu

Merhaba bu testi yaptırdım ve sonucumu gönderiyorum , şimdiye kadar hiç belirti vermedi anlamadım.ayrıca frengi testi yapıldı negatif çıktı şuanda bir rahatsızlığımda yok.yorumlarsanız sevinirim endişelenmeli miyim?

Tahlil.com Cevabı :

Endişelenmenizi gerektiren bir durum bulunmuyor. Öncelikle HSVTip2 IGG testinin herhangi bir şikayeti veya hastalık belirtisi olmayan erkeklere yapılması çok anlamlı değildir. Bu test HSV Tip 2 virüsünün sebep olduğu genital  herpesden muayene sonrası şüphelenilen kişilere yapılmalıdır.

Bu hastalığın sık görülen belirtileri genital bölge derisinde kırmızı beyaz kabartılar, idrar yaparken yanma,kabartıların olduğu bölgelerde ağrı, kaşıntı ve hassasiyetdir. Sizde hiç bir belirti olmaması gayet iyi. Sonuç olarak aktif bir durum olmadığını gösteriyor. Frengi testinizin de negatif çıkması gayet iyi. Muhtemelen önceden geçirilmiş (aylar veya yıllar önce) bir HSV enfeksiyonuna bağlı olarak test sonucunuz pozitif çıkmış.
İçiniz rahat olsun şu an endişe gerektirecek bir durum olmadığı gibi bir bulaştırıcılığınız da yok.
Ancak belirttiğimiz şikayet ve belirtileriniz olursa bir enfeksiyon hastalıkları, üroloji veya dermatoloji doktoruna başvurabilirsiniz.
Şikayetleriniz ve söz ettiğimiz belirtileriniz olmadıköa kafanızı karıştırmamak adına bu testi bir daha yaptırmanıza da gerek bulunmuyor.

Sağlıklı günler dileriz.

.