Hyolomma marginatum türü bir kene tarafından ısırıldım.

 Dün hyolomma marginatum türü bir kene tarafından ısırıldım bu kene malumunuz üzere virüs taşıyan kene türü. keneyi cıkradıktan sonra kan aldırdım ve tahlil yapıldı ve sonuçlar çıktı benim anladığım kadarıyla vucudumda virüs var ama bu kadar kısa sürede etkilemeyeceğini düşünüyorum çünkü kan ısırma olayından hemen sonra alındır. iki gün sonra tekrar kan aldıracağım doktor kıyaslayacaktır ama benii düşündüren ikinci kez alınan kanda ne gibi değişiklik olur ve klinik semptom olarak ilk ortaya çıkan semptom nedir. bu arada ilk alınan kana değerlerim WBC : 9.1 LYMPH : 4.0PLT : 332 ilk iki değer virüs oldugunu düşündürüyor ama sadece üçüncü sonuç biraz rahatlatıcı ama yinede tereddüt ediyorum bu olayla karşılaşan bir doktor varsa bilgilerini benimle paylaşmasına sevinirim bu arada mesleğim veteriner hekim. doktor arkadaşların bilgilerini paylaşmasından mutlu olurum.

Tahlil.com Cevabı : Değerlerinizde bir anormallik bulunmuyor.Ancak kenenin öncelikle analiz yapılması gerekiyor.Bu analiz sonrası daha ayrıntılı bilgi alınabilir.