İdrar tahlilinde keton olması normal midir?

Hocam 07.08.2018 tarihinde mide bulantısı ve kusma şikayeti ile doktora gittim idrar ve kan tahlilimde referans dışı değerler şunlar çıktı ; rnİdrarda Protein : Eser/ KETON 2+ / NE% 77.4 / LY% 14.2 / RBC 5.31 / MCH 24.6 / MCH 72.1 rnÜşüttüm mü yoksa enfeksiyon mu var acaba ?

Tahlil.com Cevabı : İdrarda keton olması normal bir durum değil.Bunun çeşitli nedenleri olabilir.Doktorunuz ilave tahliller isteyebilir.