Kan testi iliskiden kac gün sonra kesin sonuç verir,tekrar bir kan testi için ne kadar süre beklemeyeliyiz?

Selam kız arkadaşım en son 26 haziranda regl oldu. 28 haziranda an*l yolla iliski yaşadık ve kondom kullandık,zevk suyu vs. endişesi ile ella ertesi günü hapı kullandık. 22 temmuzda tekrar bir ilişki yaşadık gene an*l yoluyla bir ilişkiydi ve kondom kullandık ama ellerimiz sürekli hareketliydi.vajinal temas yaşanmadı ve asla boşalma olmadı. kız arkadaşım 26 temmuzda regl olması gerekiyordu fakat olmadı 3 gün içinde 4 kez erken sonuc veren gebelik testi yaptık. 3kez negatif bir kez bir kez cok silik bir cizgi çıktı ve endiselendik. bir uzmana gittik karnina bakıldı kasıklarina bakıldı ve bir şey görülmedi. kan testi istedi. kan testi verdikten sonra kan testini beklerken bir idrar testi daha yaptık ve negatif çıktı. kan testi sonucu <0.10 geldi ve negatifti. bugün bir test daha yaptık ve sonuç gene negatif. endiselendigimiz nokta şu; geç döllenme ile hamilelik riski olabilir mi?Kan testi iliskiden kac gün sonra kesin sonuç verir,tekrar bir kan testi için ne kadar süre beklemeyeliyiz. teşekkürler

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle sorularınızı yanıtlayalım:

Kan testi iliskiden kac gün sonra kesin sonuç verir, tekrar bir kan testi için ne kadar süre beklemeyeliyiz?
Kan testinin yapılmasında süreç ilişki tarihinden çok beklenen adet gününün gecikmesiyle ilgilidir. Yani test için ilişkinin olduğu güne çok takılmayın. Beklenen adet tarihinde en az 2-3 günlük gecikme olmasını bekleyip testinizi yaptırın.

Geç döllenme ile hamilelik riski olabilir mi?
Belirtiğiniz ilişki ve almış olduğunuz tedbirler (ertesi gün hapı kullanmış olmanız, kondom kullanmanız, arkadan ilişki yaşamanız gibi )  ile zaten hamilelik riski bulunmuyor. Vajinal bir temas da olmamış. Bu sebeple geç döllenme ve hamilelik riski yoktur. Zaten en önemlisi, en güvenilir olan kanda Beta HCG testi de 0.1 den küçük çıkarak negatif çıkmış. Bu da hamilelik ihtimalinin olmadığını gösterir. İçiniz rahat olsun. Gebelik ihtimali gözükmüyor. Ancak stres gibi durumlar kız arkadaşınızın adet görmesinde gecikmeye yol açabilir. Muhtemelen kısa süre sonra adetini görecektir.

Sağlıklı günler dileriz.