Sürtünme sonrası adet oldum ama şuan olmadım

Yayın Tarihi : 2023/07/12 15:11 • Güncelleme Tarihi : 2023/07/12 20:25

Martın 3 de sürtünme ile ilişkiye girdik mart ayında az da olsa adet oldum adet olmadan önçe pempesi ile kahverengi akıntı geldi ama 3 gün sürdü kısa oldu 17 martta bir özel klinik gittim kızlık bozuk degildi utrasonla baktı bişe cıkmadı hamile degilsin dedi doktor ama benim genede kafamda cok takıntı haline geldi Nisan da da adet oldum ama gene kısa sürdü Mayıs da oldum haziranda da oldum ama karnım şişmeye başladı hamile kadın gibi olmaya başladı ve temmuzun 9 da adet olmam gerekiyordu olmadım cok sıkıntı yaptım her ay gebelik testi yaptırdım negatif çıkıyodu hep bu testin yanlış olma şanşı var mıdır ve bu ay adet olmadım hamile miyim?


Tahlil.com Cevabı :

Sorunuzu öncelikle yanıtlayalım. Hamile değilsiniz.

Neden hamile olmadığınızın nedenlerine gelince onları da sıralayalım.

Mart ayında yaşadığınız ilişki sonrası 3 ayrı dönemde adet görmüşsünüz. İlişki sonrası adet görülmüş olması söz konusu ilişkiye bağlı olarak hamilelik ihtimalinin ortadan kalklığını gösteirir. 
 

Sizin gibi ilişki sonrası hamilelik ihtimalini takıntı yapan bir çok okurumuz var. Bu konuda net bir yönlendirmemiz oluyor. İlişkiden sonra adet görüldükten sonra hamilelik şansı da bulunmadığı için başka bir korunmasız ilişki olmadığı sürece gebelik testi yaptırılmasına da gerek yok. Her ay gebelik testi yaptırmanız hem gereksiz para hem de vakit kaybı. Ancak beklenen adet tarihlerinde kimi zaman gecikmeler ve düzensizlikler olabilir. Bu durum bir çok kadında görülebilir. Bu tür şikayetleriniz devam ederse adet düzensizliği kontrolü yönünden bir kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz. Her adet gecikmesi gebeliği akla getirmemelidir sizin örneğinizde de olduğu gibi. Karnınızdaki şişme adet öncesi vüdudunuzda su toplanması, kilo almanız veya karın bölgesindeki bazı gaz ve sindirim problemleri ile de ilgili olabilir.

Sonuç olarak yazdıklarınız ve verdiğiniz bilgilere göre kesinlikle hamile olmadığını ifade edebiliriz.
Gebelik testleri de güvenilir testler olup günümüzde usulüne uygun tatbik edildiğinde doğru sonuç verir. Yanlış sonuç vermez. Gebelik takıntınız devam ediyorsa bu takıntınızdan kurtulmak için psikolojik bir destek almanız da gerekebilir.

Sağlıklı günler dileriz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Bu Gönderiye 0 Adet Yorum Gelmiş
?