Korunmasız bir birliktelik yaşayacakken erkek arkadaşım kendisini geri çekti ve aniden dışarı doğru boşaldı.

Yayın Tarihi : 2023/07/13 00:02 • Güncelleme Tarihi : 2023/07/13 08:37

Merhaba hocam, erkek arkadaşımla korunmasız bir birliktelik yaşayacakken erkek arkadaşım durumu ön görerek kendisini geri çekti ve aniden dışarı doğru boşaldı kendisi erken bosalma yaşadı ve sürekli bir birliktelik yaşanmadı kabaca gir çık yapıp boşalma gerçekleşti. fakat zevk suyunun gelmesi ihtimalini düşünerek her ihtimale karşı aynı saat dilimi içinde ertesi gün hapı kullandım. bir sonraki reglim 6 gün gecikti. bunun üzerine 2 farklı hamilelik testi yaptım ve ikiside negatif çıktı. ikinci reglim beklediğim tarihlerde meydana geldi. üzerine kanama olmadığını düşünüyorum çünkü reglimin ilk günlerinde kan yoğundu ve 5-6 gün sürdü. fakat yine her ihtimale karşı ikinci reglimden de bir hafta sonra bir hamilelik testi daha yaptım ve o da negatif çıktı. sonuç olarak hem ertesi gün hapı kullandım 2 defa regl oldum ve 3 hamilelik testi de negatif çıktı. fakat psikolojik midir bilmem hamileliğin hiçbir semptomunu göstermeme rağmen (bulantı vs gibi) karnımda şişkinlik var. hamile olma ihtimalim var mıdır? Doktora gidip kan testi yaptırmalı mıyım?


Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle sorunuzu cevaplayalım. Hamile kalma ihtimaliniz de yok. Test yaptırmanıza da gerek bulunmuyor.
Bunun nedenlerini açıklayalım. Öncelikle tedbir alarak ertesi gün hapı almışsınız. Bu zaten gereken önlemeyi büyük ölçüde gerçekleştirir. Ancak çok daha önemlisi ilişki sonrası testleriniz negatif çıkmış ayrıca da gecikmeli de olsa adet görmüşsünüz. Belirttiğiniz gibi ilişki sonrası  hem ertesi gün hapı kullanmışsınız, 2 defa regl olup, 3 hamilelik testiniz de negatif çıkmış. 
İlişki sonrası gecikmeli veya gecikmesiz regl görülmesi zaten bu ilişkiye dair hamilelik olasılığını ortadan kaldırır.Adet gören birinin ayrıca gebelik testi yaptırmasına da lüzum yoktur. Gerek olmadığı halde yaptığınız testler de zaten negatif çıkmış.
Lütfen söz konusu ilişkiye dair hamilelik olasılığını tümden aklınızdan çıkarın. Net bir şekilde hamile değilsiniz. İçiniz de kafanız da rahat olsun.Kan testine de kesinlikle gerek bulunmuyor.

Bulantı ve karında şişlik gibi durumlar ise sindirim sistemi ile ilgili sorunlara dair olabilir. Belirttiğiniz gibi hamilelik ile ilgisi ise söz konusu değildir.

Sağlıklı günler dileriz.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Bu Gönderiye 0 Adet Yorum Gelmiş
?