Kız arkadaşım teras ilişki sonrası hamile kalabilir mi?

Kız arkadaşımla ters ilişki yaşadık ve ben anüse boşaldım sonra kız arkadaşım korkarak içimde hissetim dedi bu olaydan sonra korkmaya başladı Hamile olma ihtimali var mı varsa nasıl olmuştur Arkadan gelen meni önden girip hamile bırakma şansı var mi kız arkadaşım bakire 20 yaşında

Tahlil.com Cevabı :

Ters ilişki yoluyla hamile kalma olasılığı çok düşüktür. Teorik olarak, anüsten gelen spermin vajinaya girmesi ve taması durumunda bunun gerçekleşmesi mümkündür. Bir başka ifadeyle ise arkaya boşalma sonrası buradan sızan meni ve sperm hücrelerinin  vajinaya veya vulvaya sızması durumında düşük ihtimal olsa de hamilelik meydana gelebilir.
Eğer boşalma sonrası bu tür bir temas olmadığına eminseniz ve boşalma sonrası meni vajina ve vulvaya temas etmedi ise hamilelik ihtimali yoktur.
Sonuç olarak bu tür bir ilişki sonrası kız arkadaşınızın hamile kalma olasılığı cinsel organına meni temas etmediği sürece mümkün değildir. Bakire olduğunu belirttiğiniz kız arkadaşınız eğer bu tür bir sızmadan şüphe duyuyor ise ve vajinaya da giriş olduğunu belirtiyor ise tedbiren beklenen adet tarihinde en az 1 haftalık bir gecikme olursa idrarda gebelik testi yaptırabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.