Kız arkadaşımın kahverengi akıntısı bir hamilelik belirtisi olabilir mi?

Kız arkdşımla bir yakınlığımoldu yani yakınlıktan kasıt öpüşme gibi fakat bu sırada benim boşalmam olmadı sadece zevk suyu geldi üstmde içlik iç çamşrı ve pantolon vardı.Pantalonda ıslaklık vardı zevksuyu ben ona dokundum düzeltmek için 2 3 dk sonra elim kurudu kız arkadşimin vajinsini oksadim içine girme olmadı bu olaydan 10 gün sonra kız arkadaşımdan kahverengi akıntı gelmiş hamile olabilir mi hocam

Tahlil.com Cevabı :

Belirttiniz şekilde bir ilişki sonrası hamilelik ihtimali bulunmamaktadır.İçiniz rahat olsun.
Zaten kasınlarda kahverengi akıntı direkt bir gebelik belirtisi olarak kabul edilmez.
Adet görüldükten sonra da kahverengi akıntı görülebilir.Az bir miktarda gelmesi önemli değildir.

 Kadınlarda vajinal akıntının rengi ve görünümü  adet döngüsünün farklı evre ve sürelerinde farklılık gösterebilir. Kadınlarda adet görüldükten sonra meydana  gelen kahverengi akıntı oluşumu ve olası nedenleri sıklıkla merak edilmektedir. Vajinal akıntılar arasında yer alan ve kahverengi renkte olan bu akıntı kadınlarda farklılık gösterebilir. Adet dönemlerinde görülen kahverengi akıntı her zaman ciddi bir sorun veya hastalık belirtisi olarak değerlendirilmemelidir. Kahverengi akıntı kesin bir gebelik bulgusu da değildir.

Sağlıklı kadınlarda da adet dönemi boyunca zaman zaman kahverengi renkli akıntı görülebilir. Kadınlarda görülen ve çoğu zaman da merak konusu olan kahverengi akıntılar adet sonrası hafif bir leke şeklinde olabileceği gibi kimi zaman da yoğun şekilde görülebilir. Ortalama her 20 kadından birinde kahverengi akıntı görülebilmektedir.

Sonuç olarak zaten belirtiğiniz şekilde bir cinsel yakınlaşmada hamilleik mümkün olmadığından içiniz rahat olabilir gebelik olmadığı yönünde.

Ancak kahverengi akıntısı devam eder ise arkadaşınızın bir doktora muayene olmasında fayda vardır.