Kiz arkasimla birlikte oldum geri cekilme yontemi ile ama kizligi bozulmadi aradan 12 13 gun gecti ve kiz arkadasim 5 6 gun kanama yasadi adet mi acaba?

Kiz arkasimla birlikte oldum geri cekilme yontemi ile ama kizligi bozulmadi aradan 12 13 gun gecti ve kiz arkadasim 5 6 gun kanama yasadi adet mi acaba adetine ise 1 hafta vardi erken oldum dedi yada impilantasyon ise bu kadar surer mi suan aradan 23 24 gun gecti korkuyla merak ediyrm acaba suanda hamile mi ne tur belirtiler olur 23 24 gunde kizligi bozulmadan iliski yasadik

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geri çekilme yöntemi ile birlikte olduğunuza göre tam birleşme gerçekleşti ve şayet partneriniz elastik bir zara sahip değil ise kızlık zarı bozulmuş olma ihtimali yüksek. Kızlık zarı bozulsa da bozulmasa da geri çekilme yöntemi asla güvenilir bir doğum kontrolü sağlanmaz. Doğum kontrol hapları veya prezervatif gibi daha güvenilir yöntemlerle korunmanızı öneriririiz.
Gebelik durumuna gelince ilişki sonrası görülen her kanama implantasyon kanaması değildir. Ayrıca implantasyon kanaması lekelenme şeklinde ve kısa süreli görülür.Bu kanamayı normla kanamadan ayırt edebilmeniz için bir gebelik testi yapmanız yeterli olacaktır. Sonuç negatif çıkar ise kanamanın üstüne görme olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.