Merhaba yasim 27 kasinti ve yanmayla doktora gittim enfeksiyonla alınan smear sonucumda ascus çıktı.

Merhaba yasim 27 kasinti ve yanmayla doktora gittim enfeksiyonla alınan smear sonucumda ascus çıktı. Sonra hpv testi önerildi doktor enfeksiyon icin fitil ve antibiyotik tedavisi uyguladi smear testi tekrari sonucum da; önceki sonuç ascus; endoservikal kolumnar transisiyonel zon hucre gorulmedi elverissiz yayma mevcut epitel hucrleri normal gorunumdedir. Suan hpv sonucumu bekliyorm ck kasintim var

Tahlil.com Cevabı : HPV sonucunuz gelince çok daha detaylı bilgi sahibi olunabilir.Bu değerlerinizde kayda değer bir dorun görülmüyor.