merrhaba polikistik over için adetin 3.gününde kan tahlili yaptırmıştım

merrhaba polikistik over için adetin 3.gününde kan tahlili yaptırmıştım sonuçları:TSH:3.72LH:9.79FSH:6.69E2:33.7PROLAKTİN:15.9bu şekilde çıktı sizce normalmidir teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı :

Hayır normal sayılmaz, polikistik overde görülen LH/FSH oranını LH lehine değişmesi mevcut. TSH'nın bu seviyelerde olduğu durumlarda Haşimoto Tiroidit açısından araştırma yapmak da iyi olur...