Nisanlimla adetimden 1-2 gün once geri cekilme yoluyla bi iliski yasadim ve 2 gün sonra adetim geldi 4 gün surdü fakat ben yinede korkuyordum

Merhaba ben nisanlimla adetimden 1-2 gün once geri cekilme yoluyla bi iliski yasadim ve 2 gün sonra adetim geldi 4 gün surdü fakat ben yinede korkuyordum aradan 14 gün gecti idrarda gebelik testi yaptim negatif cikti tekrarlamama gerek varmidir bidaha

Tahlil.com Cevabı : Korunmasız ilişkilwerde gebelik riski dışa boşalma da olsa oluşur. Bunun nedeni ise boşalma öncesinde gelen zevk suyunda bulunan sperm hücreleridğir. Bu giibi endişe verici durumlarla karşılaşmamak için prezervatif veya doğum kontrol hapları gibi güvenilirliği yüksek yöntemlerle korunma sağlamanızı öneirirz.
İlişki sonrası normal adet kanamasının yaşanmış olması gebelik riskinin ortadan kalktığını gössteriri.