pen*ste gıdıklanma hissi

pen*ste gıdıklanma yaşıyorum. Bu gıdıklanma sanki cinsel istek arzu gibi geliyor.Fakat cinsellige karsi bir duskunlugum soz konusu degil.Acaba masturbasyon yapsam gecermi dedim gecmedi.Oyle bir gidiklanma oluyor ki cozum bulamadim.Acaba mantarmi oldugu icin bu gidiklanma oluyor diye size sormak istedim.Asiri derecede gidiklanmanin sebebi ne olabilir ? Yardimci olursaniz sevinirim

Tahlil.com Cevabı :

Belirttiğiniz durum birkaç farklı nedene bağlı olabilir. Ancak her ne olursa olsun ilave tahliller ve muayeneler yaptırmanız gerekiyor. Sırasıyla olabilecek nedenleri ve önerilerimizi sıralayalım.
Sizde prostat iltihabı olabilir. Prostat muayenesi ile anlaşılır.Bir uroloji uzmanına başvurup prostatınızı muayene ettirin. Başta prostat ultrasonu olmak üzere meni kültürü, Kanda PSA gibi tahlilleri ve tetkikleri yaptırın. Bu muayene ile şikayetiniz ile ilgili bilgi alınabilir. Ayrıca özellikle pen*ste gıdıklanma ve karıncalanmayla ortaya çıkabilen farklı nedenler de vardır.Bunların başında bel soğukluğu, Chlamydia, dermatit, bakteriyel üretrit ( Örneğin üreaplasma, mycoplasma bakterileri kaynaklı) yer alır.
Bu incelemeler için tercihen bir eğitim ve araştırma hastanesi ve/ veya üniversite  hastanesinde üroloji bölümüne başvurmanız gerekir. İdrar ve kan tahlilleri başta olmak üzere özellikle prostat ve üretra iltihabı yönünden ileri tahlillerin yapılması ve gerekirse ultrason muayenesi yapılması gerekecektir.  Belirttiğiniz şikayetin tanısı kolaylıkla koyulabilecek bir durum değildir ve sabır isteyen tahliller yapılmalıdır.
Ayrıca böbrek taşları da bu tür bir hisse nadiren de olsa sebep olabilir.Böbrek taşları genellikle baskı ve pen*ste karıncalanma ile başlar. Bu durumda üroloji muayenesi ile ortaya çıkacaktır.

Geçmiş olsun dileklerimizle,