Regl renginde geldi ama 2-3 gün sürdü sonra kesildi hamile olma ihtimali var mıdır?

Sevgilimle sürtünürken üstüne boşalma oldu regli dönemi geldiğinde bir hafta regli oldu değiştirdiği ped sayısı fazlaydı yerleşme kanaması değildi daha önceki dönemlerde ki regl dönemi gibi dedi. Regli bittikten sonra hamilelik testi yaptık negatif çıktı. bu ay gününde regli oldu koyu renkli geldi sonradan normal regl renginde geldi ama 2-3 gün sürdü sonra kesildi hamile olma ihtimali var mıdır?

Tahlil.com Cevabı :

Sorunuza hemen cevap verelim. Sevgiliniz hamile olma ihtimali yok. Nedenlerini de sırasıyla açıklayalım:

1.İlişki sonrası sevgiliniz regl olmuş yani adet görmüş bu zaten hamilelik olmadığına dair çok önemli bir veri.
2.Aslında gerek olmamasına rağmen, yukarıda belirttiğimiz üzere regl görmesi hamilelik ihtimalini ortadan kaldırır,hamilelik testi de yapmışsınız o da negatif çıkmış.
3.Bütün bunlardan sonra tekrra regl olmuş sevgiliniz.Bu da zaten hamilleik olmadığını gösteriyor.

İçiniz rahat olsun hamilelik ihtimali yok.