Sperm testi, spermiyogram sonucunda normal olmayan spermlerin yüzdesine göre gebelik şansı nedir?

Tahlil.com Cevabı : Sperm testi sonuçlarına göre normal şekilli spermlerin, kruger yöntemi kriterlerine göre normal form yani şekil yüzdesi ile, tahmini gebelik oranı aşağıda belirtilmiştir:normal sperm form oranı : % 4 den az ise gebelik oranı :% 7,6normal sperm form oranı : %4 ile % 14 arası ise gebelik oranı 49,4normal sperm form oranı : % 14 ün üzerinde ise gebelik oranı 88,3' tür.