Sperm testi yaptıracağım.Sperm testi öncesi nelere dikkat etmeliyim.

Sperm testi yaptıracağım.Sperm testi öncesi nelere dikkat etmeliyim ?

Tahlil.com Cevabı : Sperm testi sonuçları, cinsel perhiz süresine (en az 3 günlük bir cinsel perhiz olmalıdır), mevsime, geçirilmiş hastalılara, strese, alkol ve sigara kullanımına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
Sperm testinde sonuca varılmadan önce birer ay ara ile üç kez sperm testinin incelenmesi yararlıdır.