Sürtünme yoluyla cinsel ilişkide hamile kalınır mı?

Sürtünmeyle ilişkide hamile kalınır mı? Bilgi alabilir miyim?Erkek arkadaşımla bir ilişki yaşadım.Sürtünerek oldu. İlişkinin üzerinden iki aya yakın süre geçti. Vajina üzerine ve etrafına boşalma olmadı. Ancak bir korkum var. Zevk suyu bulaşmış olabilir.İki kez idrar testi yaptım negatif çıktı. Adetimi normal bir biçimde olayın üzerinden bir ay geçmeden zamanında oldum bu üstüne görme olabilir mi? Hamilelik belirtileri olarak geçen belirtilerin çoğunu yaşıyorum.Yoğun gaz sıkıntısı, kasık sancısı, tükrük salgısında artış vs. yaşıyorum. Bunlar stresten ve korkudan olabilir mi? Acil yardımcı olursanız çok sevinirim.Kadın doğum uzmanına gitme kan tahlili yaptırma imkanım yok lütfen yardımcı olur musunuz?

Tahlil.com Cevabı :

Belirtiğiniz şekilde bir ilişkide hamile kalma şansınız yok denecek kadar az. Ayrıca zaten ilişki sonrası adet de görmüşsünüz. Hamile kalmak için erkeğin boşalması sonrası sperm gücrelerinin vajinadan içeriye sızması gerekir. Bu da sürtünerek ilişki ile pek mümkün olan bir durum değil. Zaten ilişki sonrası idrar testi yapmışsınız ve negatif çıkmış. Zaten adet de görmüşsünüz ilişki sonrası bu da zaten hamilelik olasılığını tümden kaldırıyor. Bu nedenle hamile kalma veya hamile olma ihtimalinizin olmadığı söylemek isteriz. İçiniz rahat olsun. Bir daha tahlil yaptırmanıza da gerek bulunmuyor.

Bu konuda aşağıdaki yazılarımızı da okumanızı öneriyoruz:

Sürtünme ile hamile kalınır mı?