Sürtünme Yoluyla Ilişki Sonu Hamilelik ihtimali var mıdır?

Hocam merhabalar kız arkadaşım ile tamamen çıplak bir şekilde sürtünme yolu ile ilişki yaşandı boşalma peçeteye oldu ancak zevk suyu diye tabir edilen sıvının bulaşma ihtimali vardır illaki ondan şüpheleniyorum 11 eylülde ilişki yaşandı 19 eylülde regli oldu 4 gün falan sürdü daha sonra ekim ayında da regli oldu bu regli kanamaları yerleşme kanaması denilen değildir dimi hamilelik riski var mıdır.Bir diğer sorum şu an böbrekleri enfeksiyon olmuş durumda ultrason ile belli oldu doktor öyle fark etti ilaç kullanıyor böbrek enfeksiyonuna bakarken hamile olduğu görülür mü bir şekilde belli olur mu bu durumun hamilelik ile alakası var mıdır hocam yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Sorularınıza sırasıyla cevap vereyim. Cinsel beraberlikte zevk suyu olarak da bilinen ve erkeklerde boşalma öncesi cinsel organdan gelen bir kaç damlalık prostat salgısında sperm hücresi bulunabilir. Ancak bu tür bir risk için bu sıvı geldiğinde erkeğin cinsel organının vajina içerisinde olması gerekir. Bunun için de normal bir cinsel ilişki olması gerekir. Sizde zaten bu tür bir durum olmamış. Ancak daha önemlisi ise, 11 Eylüldeki ilişki sonrası kız arkadaşının 19 Eylül de adet görmüş. Bu durumda zaten 11 Eylül tarihinde olan ilişkiye bağlı hamilelik riskinin tamamen ortadan kalktığını söyleyebiliriz.
Yerleşme kanaması ile regl kanaması çok farklıdır. Ancak hamilelik olduğunda görülen yerleşme kanaması regl kanamasına göre çok daha az bir kanama ile kendini gösterir ve regl kanamasına göre daha kısa sürer. Hatta yerleşme kanaması her hamilelikte görülen bir durum da değildir. Sonuç olarak anlattığınız bilgilere göre kız arkadaşınız kesinlikle hamile değil. Bu nedenle hamilelik riski yoktur.

Gelelim ikinci sorunuza,  ultrason muayenesinde böbrek incelemesinde hamilelik görülmez. Vajinal ultrason dediğimiz ultrason muayenesi bu konuda belirleyicidir. Böbrekleri inceleyen ultrason muayenesi bundan tamamen farklıdır. Sonuç olarak böbrekelrdeki enfeksiyonun zaten ortada bir hamilelik de olmadığından hamilelik ile bir ilgisi bulunmamaktadır.