Tahlil sonuçları - 2

Merhaba Hocam.2 ay önce şüpheli ilişkim oldu.iliskim süresince kondom vardı. İlişkiden sonraki 42 günde özel bir hastanede anti hiv ve herpes tahlillerim negatif çikti. fakat idrarda lokosit görüldü. Üroloji doktoru tarafından ilaç tavsiye edilmedi. Üç ay sonra tekrar test yapalım dedi. Bu arada test yapildigi haftadan itibaren yaklaşık 25 gundur sadece sabahları tuvalete ishal olarak cikiyorum. İshal içinde kan ve gaita tahlilleri yaptırdım gaitada lokosit görüldü. Hemogramlarim ve Crp normal degerler de. sadece antibitik kullandim fakat ishal gecmedi bu durumda ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum.Not; Bu arada Anti Hiv testi 4 nesil dedikleri test mi bilmiyorum.hastane ile telefon goruşmemde p 24 testleri hiv testleri yapıyorlarmış. Ama gercekte bana hangi anti hiv testi uygulandı bilmiyorum.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar;

Testlerinizi inceledim, kan sayımı, karaciğer, böbrek fonskyon testleriniz normal görünüyor.İshal için yaptırdığınız testte de sorunlu birşey yok. İdrar ve HIV testlerinizi göremedim bu nedenle yorum yapamıyorum. Ancak erkeklerde idrarda 5 ve üzeri lökosit görüldüğünde idrar kültürü yaptırmasını öneriyoruz, idrar yolu enfeksiyonu olabilirliği açısından ve sonucunda bakteri üremesi varsa tedavi veriyoruz.

Antibiyotik kullandım demişsiniz, ancak bunu ne için kullandığınızı ve ismini belirtmemişsiniz. Her ishalde antibiyotik kullanılmaz, ishalde antibiyotiği çok nadir öneririz. Hatta bazen antibiyotiğin krndisi barsak florasını bozabildiği için ishalin daha uzun sürmesine sebep olabilir. Bu gaita sonucunuza göre sıkı bir ishal diyeti ve barsak florası düzenleyici kullanmanızı öneririm. Ancak 1 ayı geçen ve diyet ve flora düzenleyici ilaçlara rağmen geçmeyen ishallerde gastroenteroloji uzmanına gitmenizi öneririm.

2 ay önce  kondomla olan şüpheli ilişki için eğer partnerinizde  cinsel bölgede kanama veya cinsel bölgede yara vs yoksa HIV kapma ihtimeliniz sıfıra yakındır.Yaptıdığınız testi göremedim, bu nedenle p24 HIV testi mi bireşey söylemem mümkün değil. Genellikle şüpheli ilişkiden 6 ay sonra bir kez daha Anti HIV test yaptırmanızı öneririm.

Sağlıklı günler dilerim.