Tahlil Sonuçlarımı Değerlendirir misiniz?

MAKROSKOPİ:tümör mezenterik yağ dokusuna ulaşmıştır.diğer alanlarda bağırsak mukozası normaldir.1-proksimal cerrahi sınır 1P1K2-distal cerrahi sınır1P1K3-tümör1P1K4-8-tümör rezoza 5P5K9-tümör mukoza 1P1K10-11-normal alan 2P2K12-13- apendisks4P2K14-21- Lenf nodları 16P8KTANI:TAŞLI YÜZÜK HÜCRELİ KARSİNOMtümör mezenterik yağ dokusuna invazedirperinağızdan invazyon mevcutturlenfovasküler invazyon mevcutturproksimal cerrahi sınır intaktırdistal cerrahi sınır intaktır2-METASTASİK LENF NODU,13ADET,KOLON SEROZASI3-REAKTİF LENF NODU,10 ADET,KOLON SEROZASI4-REAKTİF LENFOID HİPERPLAZİ,APENDİSK28 cm uzunluğunda sağ hemikolektomi

Tahlil.com Cevabı : Patoloji sonuçları kanser özelliği olan bir tümör varlığını gösteriyor, metastaz yani yayılma bulguları da mevcut.