Tam idrar tahlilinde idrar sedimenti kısmında

Tam idrar tahlilinde idrar sedimenti kısmında "NADIR ERİTROSİT GÖRÜLDÜ" yazmaktadir. Bu ne anlama gekmektedir.degerler ürobikinojen normal digerleri negatif yazmaktadir.

Tahlil.com Cevabı : Kadınsanız ve adet zamanınızsa normal bir sonuç ama erkekseniz idrarda eritrosit görülmemesi gerekir. Sorularınızı yazmadan önce soru sorma kurallarını sitemizden okursanız size daha iyi yardımcı olabiliriz.