Tam ovulasyon donemimde prezervatif ile korunarak birlikte olduk iliskiden 22 saat sonra ella hapini kullandim hamilelik riskim var midir

Merhaba lutfen cevap veriniz tam ovulasyon donemimde prezervatif ile korunarak birlikte olduk iliskiden 22 saat sonra ella hapini kullandim hamilelik riskim var midir

Tahlil.com Cevabı :

Ertesi gün hapları, korunmasız ilişkinin hemen ardından gebeliği önlemek amacıyla kullanılan bir ilaçlardır
Bu durumda hamilelik riskinin kalmadığını söyleyebiliriz.Yine de adet döneminizde gecikme olursa tedbiren de olsa test yaptırınız.