WBC değerim 20.37 çıktı.kemik iliği aldılar. almadan önce de akım sitrometrisi yapıldı. sizlerden ricam bu sonuçları yorumlayabilir misiniz?

WBC değerim 20.37 çıktı.kemik iliği aldılar. almadan önce de akım sitrometrisi yapıldı. sizlerden ricam bu sonuçları yorumlayabilir misiniz? şimdiden çok teşekkür ederim.. akım sitrometrisi sonuçları cd5:&83 cd:4&53 cd8:&28 cd3:&67 kemik iliği biyopsi sonucu: hafif hipersellüler kemik iliği (75) myelositer/eritrosid seri 6/1 megakaryositer 2-5/HPF retikulin:1(+)4 atipik hücre izlenmedi

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.WBC değeriniz yüksek.Zaten bu yönde tanı amaçlı ilave tahliller de istenmiş.Atipik hücre izlenmemesi olumlu. Doktorunuz size çok daha detaylı bilgi verecektir.

K*********** :

Çok teşekkür ederim.elinize emeğinize sağlık. doktorum erken evre mph hastalığı dedi. şuan için ilaç başlamayalım 3 ay da bir takip için gelin dedi. ayrıca ankilozan spondilit hastasıyım .anti tnf başlamak istedi romatoloji doktorum ama bu kemik iliği sonucu ile maalesef mümkün değil bağışıklık sistemini baskılamamız işin içinden çıkılmaz hal alır dedi . kaldım öyle ağrı içinde. wbc değerim hep bu şekilde yüksek devam ediyor yavaş yavaş başlayıp yıllar içinde yükselmeye devam etti. yeni değil en az 6 yıldır yükselerek gidiyordu. sonrası ne olacak bekleyip görücem....

Cevap:

Tekrar geçmiş olsun

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.