Yeni doğan 17 günlük sizce bu sonuç için ne yapmalıyız ? PİRUVAT KİNAZ (PK) Sonuç normalden yüksek 244.7 mU/10^9RBC 60-220?

Yeni doğan 17 günlük sizce bu sonuç için ne yapmalıyız ? PİRUVAT KİNAZ (PK)    Sonuç normalden yüksek    244.7    mU/10^9RBC    60-220

Tahlil.com Cevabı : Az da olsa bir yükseklik var.Bu testin bebeğe neden yapıldığı konusunda ise bilgi vermemişsiniz.Yukarıdaki yazımızda yükselme nedenlerini görebilirsiniz.