A-Z Filtre

TİROGLOBULİN (Tg)


Tiroid kanserli hastaların takibinde kullanılır.
Folliküler ve papiller tiroid karsinomları, hipertiroidizm ve subakut tiroiditte tiroglobulin düzeyi artar.
Bu hastalarda tedavi ile tiroglobulin düzeyi düşerken, metastaz oluşması ile yine artar.

Normal Değer: 0-60 ng/ml'dır.
Bu Gönderiye 2 Adet Yorum Gelmiş
Bilgi Yok:

kardeşimin karaciger yaglanmaları cok yüksek hepsi degerinin kat ve kat üstünde ayrıca kendisi tıp bir dıyabete baglı seker hastası bu yaglanmaları iki yıldır cok yüksek seyir ediyor ilacta kullandık ama iyileşmedi doktorumuz alfa antirispin ve 24 saatlik idrarda bakır testi istedi acaba nenden şüpeleniyor yardımcı bilgi verirseniz sevinirim...


Cevap:

Neden bu testleri istediği konusunda doktorunuzun ,fikir vermek kolay değil.Ancak sonuçlar çıktıktan sonra bize yazabilirsiniz.

Bilgi Yok:

merhaba 5 gün önce kan tahlilimde AKŞ:127 LDH:269 RBC:4,44 RDW:13,8 MPV:7,5 VEPCT :0,18 çıkmıştı sadece beslenmemin iyi olması gerektiğini söyleyip beni gönderdi doktor bey.daha önceki kan tahlillerimde AST:38 ALT:49 LDH:255 çıkmıştı ve karaciğerimde problem olabileceğini söyleyip ultrasona girdim fakat herhangi bişey çıkmadı..bu akşam idrar tahlilinde GLUKOZ:NORMAL PROTEİN:NEGATİF BİLİRUBİN:NEGATİF UROBİLİNOJEN:NORMAL PH:6,5 BLOOD:NEGATİF KETON:NEGATİF NİTRİT:NEGATİF LOKOSİT ESTERAZ:500 Leu/ul DANSİTE:1.026 RENK: SARI AYRICA; LOKOSİT :6 / HPF ERİTROSİT : 32 / HPF EPİTEL HÜCRE :16 /HPF tüm bu değerler tek bir hastalığamı işaret ediyor? yoksa ayrı ayrımı? karın bölgemdede ayrıca çok fazla yağlanma görünüyor..50 kilo 1.61 boyundayım 23 yaşındayım(bayan).sadece göbeğim çok yağlı..lütfen bana yardımcı olurmusunuz?ne anlama geliyor bunlar.. şimdiden teşekküredrim..


Cevap:

AKŞ yani glukoz değerinizdeki yükseklik,şeker hastalığı riskini gösteriyor.Ayrıca idrar yolu enfeksiyonu ve/veya taş bulgularınızda var.İdrar kültürü ve ultason yararlı olacak tanıda.