El Neden Titrer ?

23.05.2016 02:00
Elde görülen titremeyi basit olarak düşünürüz ancak önemli olan bir rahatsızlıktır
El Neden Titrer ?
A

Elde görülen titremeyi basit olarak düşünürüz ancak önemli olan bir rahatsızlıktır. Titreme kasların istemsiz olarak kasılması ve gevşemesi sonucu ortaya çıkar.

Kafein, ilaç kullanımı, açlık, ani sinirlenme, uzun zaman aç kalmak, stres, öfke, korku, yorgunluk gibi çeşitli nedenlerden dolayı titreme meydana gelebilir. Ayrıca vücutta sinir liflerinin hasarlandığı durumlarda,  bazı omurilik hastalıklarında, astım ilaçları, amfetamin gibi uyarıcılar, hipertiroid, parkinson hastalığı, psikiyatrik hastalıkların tedavisinde kullanılan bazı ilaçlar da yan etki olarak ellerde titremeye yol açabilir.

Titreme yaş ilerledikçe genellikle artış gösterir. Kafada, dilde, bacaklarda da görülmeye başlayabilir. Doktorunuza el titremesi şikayeti ile başvuracaksanız, hangi durumlarda ortaya çıktığını takip etmeniz teşhis ile ilgili soruları cevaplamanızı kolaylaştırabilir

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Orgazm Olmak Meme Kanserini Önlüyor Olabilir!
Cinsel birliktelik sırasında zevk alma hissinin doruğa ulaştığı an orgazm olarak adlandırılmaktadır. 
Renkten Yumurta Kalitesi Anlaşılırmı?
Yumurtaların birbirinden farklı renkleri vardır.Hangi renk yumurtanın daha iyi olup olmadığı veya yumurta renkleri arasında bir kalite farkı olup olmadığı da sıklıkla merak edilen bir konudur.
Potasyumun Vücuttaki Önemi ve Fonksiyonu Nedir?
Potasyum, vücut içindeki sıvı miktarının düzenlenmesine, kas kasılmalarının uyarılmasına,  asit-baz dengesinin sürdürülmesine yardımcı olan bir elektrolittir.
Adet Gecikmesi Kaç Günde Olur?
Akıllara ilk olarak hamilelik ihtimallerini getiren adet gecikmesinin hamilelik dışında da pek çok farklı nedenleri olabilir.
Emziren Anne; Kendine İyi Bak!
Emzirmek; bir annenin yaşayabileceği en özel duygulardandır. Aylarca karnında taşıdığı bebeği dünya ile tanıştırırken; onu ürkütmeden, sakince, koruyarak ve bağlanarak alışmasını sağlar.…
Su İle Taharet Neden Önemli? Çocuklara Ne Zaman Öğretilmeli?
Taharet; maddi olan kirlerden yani idrar ve gaitadan temizlenmek manasına gelen bir kelimedir.  Bu temizliği en doğru şekilde su ile yapmak öğrenilmeli ve çocuklara öğretilmelidir.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com