Erken Boşalma Nedir? Erken Boşalma Neden Olur?

22.06.2018 08:00
Erken boşalma erkekler arasında sık görülen bir cinsel sorundur
Erken Boşalma Nedir? Erken Boşalma Neden Olur?
A

Erken boşalma erkekler arasında sık görülen bir cinsel sorundur.Erken boşalmayı; cinsel ilişki sırasında erkeğin henüz boşalmak istemediği halde meni sıvısının erken gelerek boşalmanın olması şeklinde tanımlayabiliriz.
Erken boşalma; cinsel ilişki sırasında veya cinsel ilişkiye başlamadan önceki aşamada meydana gelebilir. Erken boşalma sorunu olan bir erkek bu sorundan dolayı ciddi psikolojik sıkıntılar yaşayabilir.
Birçok erkek cinsel hayatlarının belirli dönemlerinde kontrolsüz veya erken boşalma problemiyle karşılaşabilmektedir. Erken boşalma çiftlerin cinsel hayatında sorunlara neden olmaya başladığı durumlarda tıbbi bir problem olarak kabul edilir.
Erken boşalmanın bir çok nedeni olabilir.Genellikle altta yatan neden psikolojiktir. Zihinsel ve duygusal sağlığı etkileyen stres, depresyon ve diğer faktörler bu durumu ortaya çıkarabilir.
Nadiren fiziksel bir neden (prostat bezi inflamasyonu veya sinir sistemi fonksiyon bozukluğu gibi) de etken olabilir.

Erken Boşalmanın Belirtileri Nelerdir?

- Boşalma küçük cinsel uyarılarla ve neredeyse kontrolsüz bir şekilde meydana gelir.
- Cinsel tatminde azalma
- Suçluluk, utanç ve hayal kırıklığı hissi

Erken Boşalma Yaşayan Erkekler Ne Yapmalıdır?

Birçok erkek zaman zaman erken boşalma problemi yaşamakta ve sonradan kendileri bu sorunu çözmektedirler.
Tedavi gerektiren durumlarda ise oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.Sadece birkaç kere erken boşalma sorunu yaşayan erkek hemen telaşlanmamalıdır.Bazı erken boşalma daha sonra ortadan kaybolabilmektedir. Öncelikle konunun uzmanı doktorlardan yardım almak gerekir.
Bir üroloji uzmanı veya psikiyatri uzmanı bu konuda yardımcı olacaktır.Ayrıca eşler arasında sağlıklı ve uyumlu düşünceler olması ve cinsel yaşamda ise gerginlik, sıkıntı, suçluluk, düş kırıklığı gibi düşünceler olmamalıdır.
Gerekirse bu sorunlar için de psikolojik destek alınmalıdır. Erken boşalma sorunu olan erkek bu sorunu yaşayan yüz binlerce erkek daha olduğunu bilmeli ve hemen kendini yetersiz,suçlu ve başarısız hissetmemelidir.Eşiyle sorunlarını konuşmalı ve karşılıklı diyalogla tıbbi destek konusunda ortak hareket etmelidir.

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...

YORUMLAR

umutmert44 | 09.09.2014 05:23

hocam merhaba ben 18 yasında bir erkgm kız arkadsmla opustugumde veya telde cınsellık konustugumda sureklı zevk suyu gelıyor ıslnyor pantolan rhtszm ve daha hıc bosalmadm dol ktgnı goremedım sızce ne yapmalıyım korkuyorum cevabnzı beklıyorum simdiden tesekkurler

Tahlil.Com | 09.09.2014 09:00
Anlattığınız olaylar normaldir, ancak bu konuda üroloji uzmanı ile görüşebilirsiniz..
emo02_22 | 10.07.2013 07:02

hocam benim erken boşalma sorunum ve bu sebepten dolayı kız arkadaşım ile ilişkiye girmekten korkuyorum ve bunun için ne yapabilirim

Tahlil.Com | 10.07.2013 09:34
En uygun olanı bir üroloji uzmanına başvurman.Sana gerekli bilgilendirmeyi sağlayacaktır.Endişelenme mutlaka bir çözüm yolu önereceklerdir sana.
Bel Soğukluğu (Gonore) Nedir?
Neisseria gonorrhoeae bakterisinin neden olduğu idrar, döl yollarında görülen bulaşıcı bir hastalıktır
Doğum Kontrolünde Bariyer Yöntemi
Cinsel ilişki sırasında erkek üreme hücresi spermin kadın vücuduna girmesini engelleyen vücut dışı bariyerler ile doğum kontrolü sağlamak mümkündür
Orşit Nedir?
Testislerde iltihap oluşumu orşit olarak isimlendirilir
Hormonel Yöntem İle Doğum Kontrolü Nasıl Yapılır?
Doğum kontrolü uygulamasında en yaygın kullanılan hormonel yöntem, doğum kontrol haplarıdır
Bakire biri, kızlık zarı bozulmadan hamile kalabilir mi?
Özellikle cinselliği erken yaşta yaşayan genç çiftler ve özellikle de genç kızlar bakire iken ve kızlık zarı da mevcudiyetini korurken gebelik olup olmayacağını sıklıkla merak ediyorlar
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com