pen*s Eğriliği ve Tedavi

Yayın Tarihi : 2017/06/23 00:43 • Güncelleme Tarihi : 2021/05/29 11:49 •
pen*s eğriliği; pen*sin, belli bir yerde, belli bir tarafa doğru eğik olması durumudur.
pen*s Eğriliği ve Tedavi

pen*s eğriliği erkeklerde cinsel ilişki sırasında sorunlara yol açan bir durumdur. Bu durumun oluşma nedeni pen*se yeteri kadar kan pompalanamaması ve sonuç olarak pen*ste eğri görüntüdür. pen*s eğriliğinin nedeninin araştırılması ve gerekli tedavinin uygulanması olumlu sonuç verecektir.

pen*s eğriliği; pen*sin, belli bir yerde, belli bir tarafa doğru eğik olması durumudur. Bazen kişiye zararı olmazken; bazen, cinsel ilişki esnasında, ağrı,yanma veya psikolojik sıkıntılara yol açabilir. Bu eğrilik, doğuştan veya sonradan kazanılmış olabilir.

pen*s Eğriliği Tedavisi

pen*s eğriliği durumunda medikal ve cerrahi olmak üzere iki çeşit iyileştirme yöntemi vardır.

Doğuştan değilde, sonradan oluşan pen*s eğriliğinde ve erken dönemde medikal tedavi uygulanır ve oldukça başarılıdır. Doğuştan eğrilikte ise medikal tedavi uygunsuzdur.

Cerrahi anestezi eşliğinde uygulanır. Rekonstrüktif yöntemler ön plandadır. Hasta birkaç gün sonra normal hayatına, 4-6 hafta sonra cinsel hayatına devam edebilir.

Kişide ereksiyon problemi varsa; penil protez ameliyatı yapılması uygundur.

Özellikle cinsel ilişki esnasında pen*s kırılmalarına cerrahi müdahale uygulanmazsa, pen*ste kalıcı eğrilik oluşur.

Erken yaşlarda ebeveyn tarafından saptanan pen*s eğriliği mutlaka tedavi ettirilmelidir. Büyüme hormonları çocukluk çağında daha fazla salgılanır. Bu sebeple tedavi ne kadar erken yapılırsa, iyileşmesi de o kadar çabuk olur.

Sağlıklı Olmayan pen*sin Zararları Nelerdir?

pen*s, erkeklerin hem cinsellik, hem boşaltım organlarıdır. Haliyle buranın zarar görmesi, kişide pek çok etkiye sahiptir. Boşaltıma olan zararı daha azdır. Çünkü boşaltımda esas organ böbrekler ve idrar kanalıdır. pen*s ise, sadece idrarın dışarı çıkış kanalıdır. 

Ancak cinsellikte oldukça zararlıdır. Çünkü pen*s, cinsellikte aktif organdır. Yani kanın yeterince pompalanıyor olması gerekir. Yeterince kanlanamayan pen*s, orgazm olmakta ya gecikir, ya da hiç olamaz. Doğal olarak sağlıklı bir cinsel hayat yürütülemez. Ayrıca pen*s eğiriliğinde, pen*s kırılmaları daha sık görülür. Bu sebeple pen*s eğrilikleri mutlaka tedavi edilmelidir. Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.Yorumlar

Yorum
?