Kürtaj Tartışmaları Gebelik Testinin Önemini Arttırıyor

22.06.2018 08:00 | Güncelleme: 04.04.2020 08:02
Son günlerde ülkemizde kürtaj tartışmaları gündeme oturdu.Kürtaj tartışmaları ise kan ve idrarda gebelik testinin önemini arttırıyor.
Kürtaj Tartışmaları Gebelik Testinin Önemini Arttırıyor
A

Son günlerde ülkemizde kürtaj tartışmaları gündeme oturdu.
Hükümetin  kürtajla ilgili yasal düzenlemeler yapması bekleniyor.Şu andaki yasal mevzuata göre 10 haftaya kadar kürtaj yapılmasında bir engel bulunmuyor. Bu durumda gebeliğini geç fark eden anne adayları veya çiftlere kürtaj konusunda karar almaları için de bir zaman kalıyor. 

Kürtaj süresinin daha da kısalması gündemde olduğuna göre,  bebek istemeyen anne adaylarının adetlerindeki gecikmeyi fark ettikleri süreçte biran önce gebelik testi yaptırmaları önem kazanıyor. 

Yasal kürtaj süresinin kısalması gerçekleştiği takdirde,  idrarda gebelik testlerine göre daha güvenilir ve hızlı sonuç veren  kanda yapılan Beta HCG  testi  ön plana çıkacak gibi görünüyor. 

Gebelik testi ile ilgili Tahlil.com'da yayınlanmış yazıları okumak, sorulmuş soru ve cevapları görmek için tıklayınız.... 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
Topuk Kanı Neden Alınır?
Yeni doğan bebeklerde en rutin sağlık taramalarından biri, topuk kanı alınmasıdır. Bu uygulama sayesinde bebeğin tiroid hormonları kontrol edilir ve gerekirse tedavi başlanır.
Bir Bakışta Laboratuvar Testleri Laboratuar.com'da
Tahlil.com'da tahliller ile ilgili tüm bilgileri bulabilirsiniz.
AST (Aspartat aminotransferaz enzimi)
Aspartat aminotransferaz enzimi; karaciğer, kalp, iskelet kaslarında, alyuvarlarda  ve böbreklerde bulunur. Özellikel karaciğer hastalıklarının araştırılmasında bu enzimin kabda seviyesini…
Tahlil Sonuçları ve Referans Değerleri: Önemli Uyarı
Tahlil sonuçlarının sağlıklı olarak değerlendirilip yorumlanmasında raporda belirtilen sonuçlarla birlikte referans değerlerinin de incelenmesi büyük önem taşımaktadır.
Kanser En Az Hangi Kan Grubunda Görülür?
Kan grubu; kişinin anne ve babasının baskın gruplarının etkileşimi neticesinde belirlenir. Kanser görülme riskinin en az hangi kan grubunda görüldüğü de merak edilen bir…
York Test Nedir? 7 Soruda York Testi Bilgileri
YORK Test, giderek popüler olan ve sıkça merak edilen bir test haline gelmiştir. Bu makalemizde York Teste dair bilgileri okurlarımızla paylaşıyoruz.
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com