Lipoliz Nasıl Yağ Yakar?

18.03.2016 01:55 | Güncelleme: 21.03.2021 03:30 | Yazar: Biyolog Nesibe Şanaldı Alpoğlu
Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılan bir yöntemdir
Lipoliz Nasıl Yağ Yakar?
A

Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem özellikle yağ aldırma yönteminin oldukça zor olduğu bölgelerde etkili olarak kullanılmaktadır. 18 yaş altı, sağlık sorunu bulunan ve yaşça risk grubunda olanlara bu yöntem önerilmemektedir.

Lipoliz Nasıl Yağ Yakar?

Lipo; latince lipit yani yağ anlamına gelir. Liz ise; lizozom yani yıkıcı organellerin adıdır. Kısacası yağların yıkımı işlemidir. Vücut rutinde bu işi kendi yapabilmektedir. Yani kişi az yemek yiyip, çok hareket ettiğinde, vücudundaki yağları yakmaya ve kullanmaya başlar. Yani diyette spor mantığı bu işin fiziksel açıklamasıdır. Ancak az yemek yemek ve hareket etmek günümüzde kişilere zor ve sıkıcı gelmektedir. Lipoliz işlemi ise, bu işin kimyasal olarak vücuda yaptırılmasıdır. Yani enjekte edilen kimyasallar sayesinde var olan yağ hücreleri daha geçirgen ve daha kolay yıkılır hale getiriliyor. Bu sayede kinetik enerji sağlanıyor ve yağ yakımı hızlandırılıyor. 

Lipoliz Zayıflamada Etkilidir 

Lipoliz, bölgesel yapılan bir uygulamadır ancak bir kaç bölgenizde yağlanma problemi varsa aynı anda birkaç bölgeye uygulanmasının da bir mahsuru yoktur.

Lipoliz zayıflamada ve sıkılaşmada son derece önemlidir. Ancak bu etkiyi hızlandırmak ve hatta devamlı hale getirmek için yine günlük alışkanlıkları denetlemek gerekir. Bu tedavi size sonsuz yeme izni, hareketsiz yaşama şekli veya hep güzel görünen bir vücut sunamaz. Bu etkileri devamlı kılmak için muhakkak beslenmede aşırıya kaçmamaya, düzenli spor yapmaya, bol su tüketmeye daimi olarak dikkat edilmelidir. 

Lipoliz Uygulamasının Yaşı Var mıdır?

Lipoliz uygulaması 18 hatta 20 yaş altına tavsiye edilmez. Bunun sebebi, bu dönemin ergenlik yani vücudun şekillendiği dönem olmasıdır. Yani vücut hala büyümeye ve gelişmeye devam ediyordur ve dışarıdan bir etkiyle bunu kontrol etmek, vücuda zarar verebilir. Bu sebeple lipoliz gibi uygulamalar belli yaşın altına önerilmemektedir.Orak Hücreli Anemi Nedir?
Orak hücreli anemi, hemoglobinin anormalliği sonucu alyuvarların orak şeklini almasıdır
İçilmesi Önerilen Kahve Hangisi?
Kahve, ülkemizde yetişmeyen ancak çok sevilerek tüketilen, aynı zamanda kültürümüzün de parçası olan bir bitkidir
Sigarayı Bırakırken Kilo Almamak Mümkün
Sigara bırakıldığında kilo almak toplumca kabul görmüş bir kanıdır
Enerji İçecekleri Çocuklara Zararlı Olabilir
Enerji içecekleri çocukların sağlığı için son derece risklidir
Saç Ekimi ve Saç Dökülme Nedenleri ile Teşhisi
Saç dökülmesinin nedenleri ve saç ekimi hemen her erkeğin ve hatta bayanların  merak ettiği bir konudur
B Vitamini İnme Riskini Azaltır
Uzmanlara göre eğer beynin bir kısmına kısa bir süre kan gitmezse, o kısım doğal işlevini kaybeder ve bu duruma inme denir
Sarımsak Sağlığımız İçin Önemlidir
Yapılan son araştırmalara göre sarımsak karaciğer hücrelerini aktive eder, toksinlerin oluşumunu engeller, karaciğeri gençleştirir ve etkileşimini dengeler
Duygularımın Kökeni
“Neden yaşadığım olaylara karşı bu kadar stresli tepkiler veriyorum?Niçin bu kadar öfkeleniyorum? Bu kadar korku, kaygı dolu olmam normal mi? Tüm bunları bir tek ben mi yaşıyorum?”Bu soruları cevaplayabilmek…
Balık Tüketin..Kalp Sağlığını Koruyun!
Beyaz etlerden balığı tüketimi, vücut sağlığı için oldukça önemli katkılara sahiptir
Çörek otu Alerjiye de Deva Oldu
Çörek otu, ölüm hariç her derde deva olarak bilinen bir bitkidir
Sağlığınızı Yelek Giyerek Koruyun!
Havalar soğuyor ve evler artık ısınmaya başladı
Stresin Sağlığımız Üzerindeki Olumsuz Etkileri Nelerdir?
Stres vücutta kortizol hormonunun salgılanmasına neden olur
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com