Bebeklerde İsilik Nasıl Önlenir?

03.05.2016 11:59
Bebeklerde isilik çok sık görülen bir durumdur
Bebeklerde İsilik Nasıl Önlenir?
A

Bebeklerde isilik çok sık görülen bir durumdur. Yaz ve kış aylarında farklı şekillerde dikkat edilirse isiliğin önüne geçmek mümkün olacaktır. Yaz aylarında ortamın serin tutulması, nem oranının fazla olmaması gerekir. Bebeğe sık sık banyo yaptırılarak ılık duş aldırılması isilik oluşmasını engelleyecektir.

Kış aylarında ise bebeği aşırı bir şekilde giydirmemek gerekir. Ortam çok fazla sıcak olmamalıdır. Bebeğin kıyafetleri çok fazla sıkı olmamalı ve mümkünse naylon içermemelidir.

İsiliğe neden olan faktörler ateşli hastalık, bebeğin aşırı giydirilmesi, ortamın ısısının fazla olması gibi durumlardır. Bu nedenle ateşi olan bebeğin ateşinin düşürülmesi, aşırı giydirilmemesi, ortamın sık sık havalandırılması gerekir.   

Hamilelikte Tırnak Bakımını İhmal Etmeyin
El ve ayak tırnaklarında oluşacak çatlak ve yarıklar vücut sağlığını tehdit etmektedir. Hamilelikte de tırnak bakımı önemli bir konudur.
Vajinal Bakım Nasıl Olmalıdır?
Vajina, çoğunlukla havasız ve nemli bir ortamda bulunduğu için mantar ve bakteriyel enfeksiyonların gelişimine çok uygundur.Bu nedenle özellikle üreme çağındaki kadınlarda…
Karanlıkta Uyumak Neden Daha Yararlıdır?
Hepimizin bildiği gibi ışık insan hayatında ve gece gündüz ritminde çok önemli bir role sahiptir.
Donma Nedir?
Donma veya soğuk ısırması, soğuk havaya uzun süreli maruz kalma sonucu deri ve deri altı dokuların donması durumudur.
Önerdiğimiz Sağlık Merkezleri
Yeni Tahlil.com'da önerdiğimiz sağlık merkezlerini takip edebilirsiniz.
Gebelikte Düşme Bebeğe Zarar Verir mi?
Anne adaylarının gebeyken düşmelerinin bebeklerine zarar verip vermeyeceği sıklıkla cevabı aranan bir sorudur. Gebelikte düşmenin bebeğe zararı olup olmayacağı konusunda aşağıdaki yazımızda…
Pazartesi Sedndromunu Işıkla Yenin
Pazartesi günleri çalışmaktan keyif alınmaması ve hafta sonunun ardından işe veya okula gitmenin istenmemesi sık görülen bir durum olup Pazartesi Sendromu olarak adlandırılır.
Prostat Muayenesi Nasıl Yapılır?
Prostat, her erkekte olan ve idrar kesesini çevreleyen bir bezdir.Prostat muayenesinin de nasıl yapılacağı erkekler için sıklıkla merak edilen bir konudur.Peki prostat muayenesi nasıl yapılır.Aşağıdaki…
Gözünüz mü Seğiriyor ?
Göz seğirmesi, göz kaslarının istem dışı kasılması sonucunda ortaya çıkar.
Kıl Kurdu Nedir? Tedavisi Nasıldır?
Barsak parazitleri dünya nüfusunun yaklaşık yarısından fazlasının sağlığını olumsuz etkiler.
Kulak Estetiği ( Kepçe Kulak Düzeltilmesi) Nedir
Kulak estetiği ve özellikle de kepçe kulak düzeltilmesi amacıyla yapılan plastik cerrahi girişimleri hastalarca sıklıkla merak edilen bir konudur.
Çocuğunuz Vejeteryan mı ?
Çocuklarınızın büyümesiyle birlikte sizin dışınızda gelişen, hayat görüşlerine ve yaşam tarzlarına uygun olarak davranış değişiminde bulunabilirler
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com