Rus Covid 19 (Corona Aşısı) Son Durum

05.09.2020 09:24 | Güncelleme: 05.09.2020 09:25
Dünyaca ünlü tıp dergisi Lancet'de Rus bilim adamlarının Rus aşısı ile ilgili yaptıkları bir çalışmanın sonuçları yer aldı.Bu çalışma Rus aşısının umut verici olabileceği konusunda bir takım doneler veriyor.Ancak aşının bilimsel etkinliğinin ise önümüzdeki süreçte yapılacak Faz 3 denemeleri sonrası ortaya çıkacağı konusunda görüş birliği bulunmakta.
Rus Covid 19 (Corona Aşısı) Son Durum
A

Dünyanın saygın Tıp Dergilerinden olan Lancette Rus Rus Covid 19 (Corona Aşısı) ile ilgili sevindirici bir tıbbi makale yayınlandı.

Haziran  ve Temmuz 2020 de çalışmaya dahil edilen 76 kişinin tamamında aşı antikor oluşturmayı başardı. Bu kişilerde ateş, baş ağrısı, halsizlik  ve eklem ağrısı gibi yan etkiler görüldü.Ancak buy an etkilerin hafif olduğu belirtildi. 

Çalışmaya göre, aşı sonrası gelişen nötralize edici antikor tepkisi düzeyi, Covid 19 enfeksiyonuna yakalanan kişilerin doğal olarak iyileşmesi sonrası gelişen antikor tepkisine benzer olarak bulundu. 

Bilimsel çalışma sonucu, aşı sonrası 4 hafta içinde  bağışıklık sisteminde önemli rol sahibi olan T hücrelerinden gelen tepkinin de oluştuğu ortaya çıkarıldı.

Rus bilim adamlarının çalışmasını değerlendiren Avrupalı bilim adamları ise her ne kadar bu çalışmanın aşının faydası konusunda umut verebileceğini gösterse de aşının etkinliğinin önümüzdeki süreçte yapılacak olan Faz 3 denemeleri sonrası ortaya çıkacağı konusunda görüş bildirdiler.

 

 

Erken Menapozu Obezite ve Sigara Tetikliyor
Her 100 kadından 3’ünde görülen ve nedeni çoğunlukla bilinmeyen erken menopozu tetikleyen etkenlerin başında obezite ve sigara geliyor
D Vitamini Eksikliği ve Tedavisi
Güneşte kalmaktan çekiniyorsanız, süte karşı alerjiniz var ise veya çok katı bir vejeteryan diyeti yapıyorsanız D vitamini eksikliği yaşıyor olabilirsiniz.
Burun Estetiğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?
Doktorlar burun estetiğini sadece sağlık sorunları neticesinde önerse de; doğal olanı yerine ideal buruna sahip olmak isteyen sayısı azımsanamayacak kadar çoktur
Gebe Kalmak Neden Daha Zorlaşıyor?
Normal yollarla gebelik; çift istediği durumda, tıbbi müdahaleye gerek kalmadan oluşan gebeliktir
Doğru Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
Ayakkabı; her ne kadar sadece şekil bakımından dikkati cezbetse de, asıl fonksiyonu unutulmamalıdır
Uzun Yaşamanın Sırrı; Yüzmek
Yüzmek; spor yapmanın en eğlenceli yollarından biridir
Yüksek Masalar Daha Sık Tercih Ediliyor
Oturarak uzun saatler çalışan pek çok sektör vardır
Östrojen Eksikliği ve Östrojen Eksikliğinin Belirtileri
Menapoz dönemine giren kadınlarda, östrojen üretiminin azalması sıkça rastlanmaktadır
Aspirinin Hergün Kullanılması Zararlı Olabilir
İngiliz bilim adamları tarafından yapılan bir araştırma günlük aspirin kullanımının, inme ve kalp krizine etkisi olmamakla beraber iç kanama riskini iki kat arttırdığı ile ilgili bir araştırma yaptılar
Mutlu Menopoz İçin 5 Uzman Önerisi
Menopoz her kadını eninde sonunda etkisi altına alacak doğal bir süreçtir
Saçı Sık Yıkamak Dökülme Sebebi Olabilir
Saç dökülmesi herkeste görülen bir durumdur
Keyifli Banyo İçin İpuçları
En keyifli temizlik yöntemidir banyo yapmaktır
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com