Siyah Noktalara Doğal Bir Çözüm: Limon ve Karbonat

26.06.2018 11:57 | Güncelleme: 26.03.2021 08:58
İnsanların estetik kaygısı ne yazık ki sağlık kaygısından önce gelmektedir. Ancak iyi haber; sağlıklı olan şeylerin, güzel görünüme sebep olmasıdır. 
Siyah Noktalara Doğal Bir Çözüm: Limon ve Karbonat
A

Özellikle burun çevresinde görülen siyah noktalar kişiyi oldukça rahatsız ediyor. 

Siyah Noktalar Neden Temizlenmelidir?

İnsanların estetik kaygısı ne yazık ki sağlık kaygısından önce gelmektedir. Ancak iyi haber, sağlıklı olan şeylerin, güzel görünüme sebep olmasıdır. 

Yani, insanlar aslında güzel görünsün, temiz görünsün diye yüz çevresinde bulunan siyah noktalardan kurtulmak ister. Ancak unutulmamalıdır ki bu siyah noktalardan kurtulmak, güzellikten önce sağlık için gereklidir. Gelelim bu siyah noktaların neden olduğuna ve neden temizlenmesi gerektiğine.

Siyah Noktalar Neden Olur?

Cildin hava almasını sağlayan, metabolizma atığı olan teri, dış ortama atmasını sağlayan vücutta bulunan gözeneklerdir. Ancak atmosferde bulunan kötü hava, istenmeyen gaz ve dumanlar hatta kullanılan kozmetik ürünler dahi bu gözenekleri kapatmaktadır ve bu bölgeler siyahlaşmaktadır. Haliyle yeterince oksijenlenemeyen dokular, ciltte yaşlanmayı artırırlar. Bu sebeple siyah noktalar temizlenmelidir.

Sağlıklı ve temiz bir cilt her zaman daha güzel ve daha parlak görünür. 

Siyah Noktalar Nasıl Temizlenmelidir?

Siyah noktalardan kurtulmanın pek çok yolu vardır. Bunlar arasında en yaygın olanı, kozmetik ürünler kullanmaktır. Bunun için özelleşmiş kremler, bantlar son derece etkili ve zararsızdır. Ancak doğal bir çözüm arıyorsanız veya evde her an elinizin altında olan malzemeleri kullanmak istiyorsanız tabii ki bunun da bir çok yöntemi vardır.

Bu yöntemlerden en yaygın olanı ise, karbonat ve limon suyu karışımıdır. Siyah noktaları temizlemek için limon suyu ve karbonatla hazırladığınız karışımı akşam yatmadan ve sabah uyandığınızda yüzünüze sürün. Siyah noktaların azaldığını, cildinizin temizlendiğini fark edeceksiniz. Limon asit içerikli bir yapı olduğundan, 3 günden fazla üst üste yapmamanız önerilmektedir. Bunun yerine haftada iki gün uygulamak cildinizin tahriş olmadan daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayacaktır.  

Suyu Nasıl İçmeliyiz?
Su içmek sağlığımız açısından çok önemlidir
Proloterapi Nedir?
Migren; baş ağrısı ataklarıyla seyreden, yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bir hastalıktır
Ağız Kokusu Nasıl Engellenir?
Ağız kokusu; pek çok sebepten kaynaklanan, rahatsız eden bir hastalıktır
Kanser Diyetine Dikkat Edilmelidir
Kanser; zararlı dokunun kontrolsüzce büyümesi sonucu oluşan bir hastalıktır
Beyaz Et mi Kırmızı Et mi?
Et tercihinde çeşitli rivayetler söz konusudur
Yaşlılarınıza Su İçirin
Su içme isteği; yaşlılarda çok da hissedilmez
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com