Su İçmeyenlere Pratik Öneriler

12.03.2016 01:39
Özellikle yaz aylarında suyun önemi artarken birçok kişiden su içmekten hoşlanmadıklarını, su içmeyi unuttuklarını duyarsınız
Su İçmeyenlere Pratik Öneriler
A

Özellikle yaz aylarında suyun önemi artarken birçok kişiden su içmekten hoşlanmadıklarını, su içmeyi unuttuklarını duyarsınız. Peki su ihtiyacını karşılamak için ne yapmalı ?

1- Gece yatmadan önce ve sabah kalktığınızda su içme alışkanlığı kazanmanız için düzenli olarak bu zamanlamaya uygun su içmeye odaklanabilirsiniz.

2- Gün içinde çay, kahve gibi içecekleri sık tüketiyorsanız bunların yerine önce su arası verin ya da her çay ve kahve içmenizden sonra bir bardak su tüketimini zorunlu hale getirin.

3- Suyu içmekte zorlanıyorsanız; bir sürahi suyun içine nane yaprakları, tarçın, üzüm taneleri gibi renk katacak meyveler ve limon dilimleri ekleyebilirsiniz. Bu sayede suyun içimi kolaylaştırılabilir.

4- Çalışma ortamınızda, masanızda, mutlaka su bulundurun. Gördüğünüzde içmenizi sağlayacak kupalar, bardaklar, termoslar alabilirsiniz.

5- Çantanızda, arabanızda, seyahatlerde yanınızda su bulundurmaya özen gösterin.

6- Görebileceğiniz yerlere su içmenizi hatırlatacak post-itler yapıştırın. Evinizde, iş yerinizde, bilgisayarınızın monitöründe, telefonunuzda su içmenizi kolaylaştıracak yazılar olsun.

7- Su olduğu yerlerde bu durumu değerlendirin ve su için. Sosyal ortamlarda asitli içecekler yerine su veya maden suyu tercih edin.

8- Öğünlerden önce bir bardak su için. Bu durum tokluk hissi sağlayacak ve kilo vermenize de yardımcı olacaktır. Atıştırma alışkanlığınız varsa masanızda önce su bulundurun.

 

YORUM YAP

Yorum yapilmeniz için üye girişi yapmalısınız. Giriş yapmak için tıklayınız...
tahlil.com
tahlil.com
tahlil.com