Ad Sonuç Folat 2.14 Tam Kan (Hemogram) (WBC) 7.3 Tam Kan (Hemogram) (NEU#) 4.9 Tam Kan (Hemogram) (NEU%) 67.4 Tam Kan (Hemogram) (BASO#)

Ad     SonuçFolat     2.14Tam Kan (Hemogram) (WBC)    7.3Tam Kan (Hemogram) (NEU#)    4.9Tam Kan (Hemogram) (NEU%)    67.4Tam Kan (Hemogram) (BASO#)    0Tam Kan (Hemogram) (BASO%)    0.6Tam Kan (Hemogram) (EOS#)    0Tam Kan (Hemogram) (EOS%)    0.6Tam Kan (Hemogram) (LY#)    1.8Tam Kan (Hemogram) (LY%)    24.3Tam Kan (Hemogram) (MO#)    0.5Tam Kan (Hemogram) (MO%)    7.1Tam Kan (Hemogram) (RBC)    4.12Tam Kan (Hemogram) (Hgb)    12.1Tam Kan (Hemogram) (Hct)    35.6Tam Kan (Hemogram) (MCV)    86.5Tam Kan (Hemogram) (MCH)    29.5Tam Kan (Hemogram) (MCHC)    34.1Tam Kan (Hemogram) (RDW)    13.9Tam Kan (Hemogram) (Plt)    235Tam Kan (Hemogram) (MPV)    11.7Tam Kan (Hemogram) (Pct)    0.27Tam Kan (Hemogram) (PDW)    17.4 23 yasındayım kansızlık yanı B12 eksikliğim var ve sürekli ağzımda aftlar çıkıyor.Halsizlik ve yorgunluk yapıyor ayrıca bu tahlilleri yeni yaptırdım bana yorumlarsanız çok teşekkür ederim..

Tahlil.com Cevabı :

Folat yani folik asit değeriniz düşük,bu yönde tedavi olmalısınız