Adet oldum hamile miyim ? Bilgi alabilir miyim?

Merhabalar 4 ay önce sevgilimle yaşadığımız kaza sonucu ertesi gün hapı aldım. Aldıktan 15 gğn sonra adet zamanımdı ve adet oldum. Şuan 4. adettimde bitti fakat 28 günden 22-21 güne çekildi adetlerim bunda bir sorun var mıdır ? ve internerte 3-4 ay regl olupta hamile kalanlar var yazıuor bu konu hakkında bilgilendirriseniz çook sevinirim

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle sorunuzu cevaplayalım. Korunmalı veya korunmasız herhengi bir cinsel beraberlik sonrası adet görülmesi halinde yaşanmış beraberliğe bağlı olarak bir gebelik şansı bulunmamaktadır. Hele siz 4 ay önceki ilişkinizden sonra 4 kere adet de görmüşsünüz. Lütfen internette okuduğunuz her yazıya inanmayın. Güvenilir kaynaklardan bu konuda yazılmış yazıları okuyun. İlişki sonrası  3-4 ay regl olup ardından başka bir ilişki yaşanmadan hamile kalma ihtimali bulunmamaktadır. Bu doğru bir bilgi değildir. Sizin hamile kalma olasılığınız belirttiğiniz duruma göre kesinlikle bulunmuyor. 28 gün süren adet periyodlarınız 21-22  güne inebilir. Evet biraz erken bir periyod bu. İdeali 4 hafta olması. Ancak bu hamilelik ile ilgili bir durum veya belirti değil. Bu durum devam ederse adet düzensizliği yönünden bir kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz.

Sonuç olarak hamile değilsiniz. İçiniz rahat olsun lütfen.

Sevgilerimizle,