Adetim Gecikti

Merhaba ben yumurtlama dönemimde iken erkek arkadaşımla sürtünerek ilişki yaşadım üstüme boşaldı ve yaklaşık 12 saat sonra Ella hap kullandım. Adetim gecikti 1.5 ay oldu zaten genelde de gecikir 1 hafta falan. İlişki yaşadığım günden beri stres içindeyim olmamamı bu da tetikliyor olabilir. Sorum şu bakireyim vajinaya direkt boşalma olmamasına rağmen yine de Ella hap kullandım hamilelik riski nedir

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba öncelikle şu bilgiyi vereyim.Hamilelik olmadan adet gecikmesi bir çok nedene bağlı olabilir.Stres de bu nedenler arasında önemli bir yer tutar.Belirttiğiniz şekilde bir ilişki sonrası hamilelik ihtimali vajinaya sperm hücresi temas etmesi haricinde mümkün değildir. Sizde bu durum olmamış.Zaten ayrıca tedbir olarak ertesi gün hapı da kullanmışsınız. Bu hapı da uygun zamanda kullanmişsınız. Sonuç olarak hamilelik ihtimaliniz bulunmuyor. Hamilelik riski yok diyebiliriz.Sağlıklı günler dilerim.