Adetten 10 gün sonra kanama

18 Mart tarihinde ilişkim oldu yalnız sürtünme dahi olmadı daha sonra regldan önce çok fazla şikayet gördüm baş dönmesi ağrılar kusma hamilelikten şüphelenirken 1 Nisan tarihinde ağrılı ve çok şiddetli regl oldum aşırı kanama oldu bir hafta sürdü ondan sonra yaklaşık 10 12 gün sonra hafif kanama ve lekelenme oluştu tam yumurtlama dönemine denk geldi.18 19 Nisan tarihleri oldu 20-21 kesildi 22 nisanda tekrar oldu bunun sebebi ne ?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Öncelikle hamilelik ihtimalinizin bulunmadığını belirtmek isterim eğer aklınızda bu tür bir kuşku varsa.Gelelim yumurtama dönemine denk gelen kanama konusundaki sorunuza.
Kadınlarda yumurtlama döneminde damla damla, hafif kanama ve lekelenme  görülebilmektedir. Bunun sebebi ise, kadın vücudunda yumurtlama sırasındaki hormonal değişiklikler olmasındandır Yumurtlama kanaması olarak bilinen bu durum, genellikle, yumurtlama zamanı civarında meydana gelen kanamayı ifade eder.Yumurtlama döneminde kanama çoğunlukla lekelenme ya da damla şeklinde olduğu için endişe duyulacak bir durum olmayıp doğal bir durumdur. Çoğunlukla bu kanama ve lekelenme iki veya üç gün hafif şekilde seyretmektedir. Bu hafif kanama kendiliğinden sona erer.
Sizin belirttiğiniz durum da buna uyuyor. Ancak bu kesinlikle kafanızı karıştırmasın, bu kanama hamilelikte görülen bir yerleşme kanaması asla değil zire belirttiğimiz üzere ilişki sonrası adetinizi görmüşsünüz. Asla hamilelik ile ilgili bir bağlantı kurmanıza gerek yok bu kanamaya dair. Tamamıyla kadınlarda yumurtlama dönemine denk gelen doğal bir süreç yaşamışsınız.