Hamile miyim? Dış gebelik olabilir mi?

Merhaba 22 martta partnerimle prezervatif kullanarak cinsel ilişki yaşadım ve 1 ay boyunca cinsel ilişki yaşamadım. 3 ya da 4 nisanda regl oldum. Reglim yaklaşık bir hafta sürdü. Reglim bittikten bir gün sonra göğüslerim şişmeye başladı ve aşırı hassaslaştı. Bu durum 10 gün sürdü ve 11. Gün (bu gün) kahverengi kanamam oldu. Göğüslerimdeki şişlik indi hassasiyet ortadan kalktı. Bir ay boyunca aşırı kaygılı ve stresliydim. 13 nisanda ve 19 nisanda gebelik testi yaptım ikisi de negatifti. Yine de hamile olabilir miyim diye endişeliyim. Dış gebelik vb. Korkularım var. Aydınlatırsanız sevinirim.İyi çalışmalar.

Tahlil.com Cevabı :

İçiniz rahat olsun.Hamile olamazsınız. Dış gebelik de olamaz. Sebeplerine gelince sizi bilgilendirelim. Öncelikle Mart ayındaki ilişki sonrası adet görmüşsünüz. İlişki sonrası görülen adet kanaması bu ilişkiye bağlı hamilelik olasılığını ortadan tamamıyla kaldırır. Ayrıca 2 gebelik testi sonucu da negatif ama aslında bu testlere hiç gerek yoktu. İlişki sonrası adet gören birine ayrıca gebelik testi yapmasını önermiyoruz.Dış gebelik olsa da zaten testler pozitif çıkardı. Ama adet gören birinde adet öncesi döneme dair gebelik olasılığı zaten yukarda da belirttimiz gibi olmadığı için dış gebelik olasılığı da yoktur.Dış gebelik olsaydı adet göremezdiniz.
Sonuç olarak kafanızdan hamilelik endişesini atın lütfen. Hamile değilsiniz yazdıklarınızı değerlendirdiğimizde.İçiniz rahat olsun.

Kahverengi akıntının bir çok sebebi olabilir, normalde de görülebilir.Ancak sizde görülen kahverengi akıntının hamilelik ile bir ilgisinin olmadığını kesinlikle söyleyebiliriz.Sağlıklı günler diliyoruz.