Aids Evresi̇nde Negati̇fli̇k

Ben 2021 yılından 2023 e kadar şüpheli ilişkilerim oldu bu dönem de hiç test yaptırmadım 2023 yılının 5 Ocak da yüz felci geçirdim ve ve 20 gün prendol 16 mg kullandım ve alkolluydum hastanede test yapmışlar kana bakarken negatif çıkmış daha sonra 2023 Ağustos ayının 20 ağustos günü 6 ay önce şüpheli ilişkim oldu ve şüpheli ilişkim den sonra bende moloskum çıktı ve çıktıktan sonra 145 gün.153 gün 165 gün ve 178 gün test verdim negatif geldi ama 153 günden sonra dilimde pamukçuk, karın gurultusu, 6 kilo kaybı ve yüz kısmında döküntüler oldu acaba 2021 ve 2023 arasında AIDS evresine mı geçtim o yüzden mü testlerim negatif geliyor ben yüzden korkuyorum

Tahlil.com Cevabı :

AIDS evresinde negatiflik diye bir durum mümkün değildir. HIV antikoru yani Anti HIV bir kere pozitifleştikten sonra hayat boyu pozitif olarak kalır. Sizin AIDS evresine geçmeniz mümkün değil eğer böyle bir durum olsa idi testleriniz pozitif olurdu.
Oysa tüm testleriniz negatif çıkmış.  Dilde pamukçuk, karın gurultusu, kilo kaybı ve yüz kısmında döküntüler bir çok hastalıkta görülür ve bunlar asla HIV pozitiflik veya AIDS bulgusu değildir. Korkmanız gereken bir durum yok rahat olun.
Molluskum Kontagiozum da viral bir hastalıktır ve cinsel yolla bulaşır ancak bunun HIV veya AIDS ile direkt bir ilişkisi yoktur. Tamamen bundan bağımsız bir hastalıktır.

Sonuç olarak kesin olarak HIV negatifsiniz, endişe duymanızı gerektiren bir durum yok ve Ağustos ayında yaşadığınız ilişkiye bağlı olarak HIV enfeksiyonu ihtimaliniz bulunmuyor. Başka bir test de yaptırmanıza da HIV enfeksiyonu yönünden gerek bulunmuyor.

Sağlıklı günler dilerim.