Hiv Testi , Test Yeterli Mi?

Merhaba , ben 76 gün önce bir ilişki yaşadım ve kondom kullanıp korunmuştum ama yine de test yaptırmak istedim karşıdaki kişiyi tanımadağımdan dolayı, 33.günde HİV combo (1/2 Ag(1)+Ab) testi yaptırdım sonuç: Negatif 0.21 geldi özel bir lab te yaptırmıştım. 65.gün Anti hiv (kemiluminesans veya benzeri) testi oldum sonuç: Negatif 0.242 geldi bunuda özel bir hastanede oldum. 69. Günde Hİv 1 Rna(PCR) (KANTİTATİF) testi yaptırdım 75.günde sonuç çıktı , sonuç: SAPTANMADI. olarak çıktı ve bunuda özel bir lab te yaptırdım. Benim sorum daha fazla test yaptırmama gerek var mı bu kadarı yeterli mi? konuyu kapatabilir miyim yani? şimdiden Teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, sonuçlarınızı dikkatle inceledik.Gereken zamanlarda gereken testleri yaptırmışsınız. 33.günde HİV combo (1/2 Ag(1)+Ab) test, uygun zamanda yaptırmışsınız ve 0.21 ile negatif çıkmış.HIV antikor testini de 65. günde uygun zamanda yaptırmışsınız. Sonuç  0.242  ile negatif gelmiş. Aslında sadece bu 2 testin negatif çıkması bile sizde enfeksiyon olmadığının göstergesi.Yani başka bir teste gerek bile yok aslında ama siz bir de 69. gün ve bu testlerden çok daha duyarlı, güvenilir ama bir o kadar da pahalı bir test yaptırmışsınız. Beklendiği  gibi o da negatif çıkmış. Zaten başka bir sonuç da çıkması mümkün değildir.Lütfen bir daha bu ilişkiye bağlı olarak bir daha test yaptırmayın. Sonucunuz kesinlikle negatif ve konuyu da lütfen kapatın. İçinizi rahat tutun.