Ortak kullanım ile jiletten enfeksiyon bulaşma ihtimali

Hocam iyi günler ortak 1 kereye mahsuz jilet yanloslıkla ortak jilet kullanmıs olabilirim ama yüzümde cok derin bi kesiko olmadı kanama olmadı diye hatırlıyorum yinede bulasırmı hiv valan2. Bide jilet kullanırken traj köpügüde sürmüstüm köpük virüsü anında öldürürmü?(Bu durumu test olmadan kapatabilirmiyim)3. Bu olaydan önce test olmıstum hiv testleri 3 ve 6.ayda kesinmidir? iBir daha degisir mi sonucları?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar önce bir mikrobiyoloji uzmanı doktor olarak sorunuzu cecaplayacağım sonra da durumunuzu analiz ederek size yol göstermeye çalışacağım. Belirttiğiniz şekilde jiletten HIV bulaşı ihtimali ortak kullanım olsa dahi son derece düşüktür.Zaten bu tür bir kullanımdan emin değilsiniz ve kanama olmadığını da ifade diyorsunuz.
Bu şekilde bir bulaş ihtimali görmüyorum. Ancak şu bilgiyi de vermeliyim traş köpüğünün virüsü öldürme ihtimali yoktur. Bu konuda aşırı derece titiz ve takıntılı olduğunuz anlaşılıyor. Her ne kadar yok denecek kadar az bir ihtimal olsa da kafanızdaki bu takıntıyı atmanıza yardımcı olmak için ortak jilet kullanımı yaptığınızı düşündüğünüz süreden 3 ay sonra Anti HIV antikor testini yaptırabilirsiniz.Bu test sonucu da negatif çıkarsa ki öyle çıkacaktır bu konudaki şüphelerinizi ve odaklandığınız konuyu tamamen kapatabilirsiniz.

Gelelim en önemli konuya, size bir öneride bulunmak istiyorum. HIV ve ortak jilet kullanımı ile bulaş konusunda normal olmayan bir takıntınız var. Bunu  anladığım kadarıyla kafanızdan atamıyorsunuz. Bu tür takıntısı olan ve psikiyatrik - psikolojik sorun yaşayan okurlarımıza bu takıntılarından kurtulmak için bir psikiyatri doktoruna başvurmalarını önemli önermekteyiz. Bu tür bir yol izlerseniz bu konudaki takıntılarınızı ortadan kaldırmak için size bir tedavi başlanacak ve kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

Selam ve sevgilerimle,