ANA (ANTİ NÜKLEAR ANTİKOR) testi sonucum pozitif çıktı.CRP ise negatif.Romatizmal bir hastalık olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı : Sistemik romatolojik hastalıklarda kanda ANA değeri  yükselebilir, yine de (+) pozitif düşük bir değer ama detaylı bir romatolojik inceleme yapmak gerekebilir. CRP düzeyinizin normal olması Sistemik romatolojik hastalık olma ihtimalinizin düşük olduğunu akla getiriyor