Spermiyogram yani sperm testi yapılırken Kruger Yöntemi ile yapılması tavsiye edildi.Kruger Sperm Testi Nedir?

Spermiyogram yani sperm testi yapılırken Kruger Yöntemi ile yapılması tavsiye edildi.Kruger Sperm Testi Nedir?Kruger faydalı bir tahlil midir?

Tahlil.com Cevabı : Sperm testinin standart yöntemlerle yapılması için çeşitli çalışmalar yürütülmüştür.
Kruger metodu ile Spermiogram testi ,tüm dünyadada Kruger isimli bir bilim adamının kesin kriterleri ile 1986 yılından beri bir çok laboratuvar tarafından kullanılmış ve standart bir sperm değerlendirme yöntemi olarak kabul edilmiştir.
Ana hatlarıyla özetlersek,kruger yöntemine sperm testinde normal şekilli(morfolojili) spermatozoa bulunma oranı: %4 ve altındaysa kötü %5 ile %14 arasındaysa iyi %14'ün üzerindeyse normal olarak kabul edilmektedir.