Arkadan ilişki sonrası hamile miyim ?

Sevgilimle dün an*l ilişkiye girdik ve sevgilim 2 defa boşaldı 3.de bacak omuzda pozisyonu yapıp tekrar ilişki yaşadık ve geri çekme yaptı boşaldı daha sonra 2 defa bişeyler akıyormuş gibi hissettim ve kahverengi akıntı gördüm biraz fazla gibiydi bugün de belimde hafif ağrı oldu ve geçtikten sonra şu an karnımın alt tarafında hafif ağrı var acaba hamile miyim ve yarın 48 saat falan oluyor ertesi gün hapı kullanmama gerek var mı eğer hamileliğim varsa ertesi gün hapı işe yarar mı ? Teşekkür ederim

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Öncelikle şu bilgiyi paylaşalım sizinle.İlişkiden bu kadar kısa süre sonra hamilelik belirtilerinin görülmesi mümkün değil. Hamilelik belirtileri ilişki sonrası en erken 5-7 gün sonra başlar. Bu nedenle kahverengi akıntı, bel ve karın ağrısı gibi kısa sürede gördüğünüz belirtiler hamilelik ile ilgili olamaz. Arkadan ilişkilerde hamilelik riski erkeğin cinsel organının anüs yerine vajinaya girmesi ve boşalması ile veya erkeğin boşalması sonrası sperm hücrelerinin anüsten sızıp vajiaya teması ile olur. 3 ilişki yaşamışsınız.
Bacak omuzda pozisyonu vajinal yolla olduysa bu durumda da vajinaya temas olacağından zevk suyu veya sperm bulaşı sebebiyle hamilelik riski olabilir.
Bu ilişkiler sırasında vajinaya boşalma veya sperm hücrelerinin vajinaya sızması gibi bir durumdan şüphe ediyorsanız tedbiren ertesi gün hapı kullanabilirsiniz. Ancak boşalmaların vajinaya olmadığından yine aynı şekilde sperm hücrelerinin vajinaya teması ve sızması olmadığından eminseniz bu hapa gerek olmayacaktır.
Sperm hücreleri vajina da 5 güne kadar canlı kalabilir.Bu nedenle 5 güne kadar ertesi gün hapı kullanılabilir. Ama ertesi gün hapını ideal olarak ilk 48 saat içinde kullanırsanız en ideal süreç olacaktır.
Kahverengi akıntı da bu kadar sürede bir hamilelik belirtisi olamaz ve bu akıntının nereden geldiği de önemli. Anüs bölgesinden geldiyse ilişki sonrası oluşan tahrişe bağlı olabilir. Bu da an*l kanalın dar olması sebebiyle normal bir durumdur.
Sağlıklı günler dileriz.