ANTİ HİV KEMİLUMİNESAS veya benzeri sonuc 0,13 sonuc birimi S/CO referas degeri0-<1 bu hiv sonucu nasıl hocam?

Mehraba hocam dosyalar bölümünede atım burayada yazayım test sonuclarını ANTİ HİV KEMİLUMİNESAS veya benzeri sonuc 0,13 sonuc birimi S/CO referas degeri0-<1 bu hiv sonucu nasıl hocam? SınırdamıYoksa net sekilde negatifmi?2. Sonum özel hastanelerin kendi labaratuarı varmıdır?Ben 3. Nesil antikor bakan anti hiv kemiluminesas veya benzeri testi yaptırdım sonuclar 2 saat icinde cıktı özel hastaneler bu testleri kendi hastanesi icindemi yapar?Son olarak özel hasranelerde LABARATUAR bulunması zorunlumudur?3.sorum tam 90. De yapılan 3. Nesil antikora bakan anti hiv kemiluminesas veya benzeri test 90. Günde yeterlimidir? yoksa negatif gelen sonuc 90. Günden sonra positife dönebilirmi?**son olarak dosyalar bölümüne atıgım sonuclar nasıl sınırdamı net sekilde negarifmi nedir?

Tahlil.com Cevabı :

Sonuçlarınızı inceledim. ANTİ HİV KEMİLUMİNESAS veya benzeri sonuc 0,13 sonuc birimi S/CO referas degeri0-<1 sonucu net bir şekilde negatif. Özel hastanelerin kandi laboratuvarları vardır, zaten laboratuvarı olmayan hastaneye sağlık bakanlığı  ruhsat vermez.
 3. Nesil antikor bakan anti hiv kemiluminesas veya benzeri testi sonucu  2 saat icinde çıkabilir muhtemelen de bu testi kendi laboratuvarlarında yapmaktadırlar.Tabii bu soruya en doğru cevabı hastane yetkilileri vermelidir.
Daha önce de belirttiğim gibi özel hastanelerde laboratu
var bulunması zorunludur.
 3. Nesil antikora bakan anti hiv kemiluminesas veya benzeri test 90. günde en doğru sonucu verir ve bu süre yeterlidir. 90. gün negatif gelen sonuç artık pozitife dönüşmez.
Gönderdiğiniz sonuçlar net şekilde negatif.